tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
PEDIATRA A. ŚMIETANKA. Wizyty domowe, tel. 44 ...
czytaj dalej »

FOTOWOLTAIKA dla Firm i Osób Fizycznych.
czytaj dalej »

CYKLINOWANIE, układanie parkietów, renowacja ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 Tomaszowscy Japończycy

 


Zakład Boshoku Automotiv Poland, który działa przy ul. Piaskowej, wciąż się rozwija. Obecnie w fabryce pracuje ok. 450 osób, ale w ciągu czterech lat liczba ta ma się podwoić. Zakład cały czas się rozbudowuje i mało kto wie, że produkuje się w nim elementy do luksusowych samochodów, w tym do rolls-royce?a.
Rozwój firmy rozpoczął się 1 lipca 2011 r., kiedy Polytec Interior Polska, wykonująca elementy wyposażenia aut dla uznanych marek, stała się częścią grupy Toyota Boshoku i w Polsce zaczęła działać pod nazwą Boshoku Automotive Poland. Tym samym przed tomaszowskim przedsiębiorstwem otworzyły się nowe możliwości i rynki zbytu na całym świecie.
Profesjonalizm tomaszowian docenił również potomek założyciela firmy Toyota, który osobiście odwiedził fabrykę. Szkoda, że polityka medialna grupy zakłada, żeby o jej działalności mówić jak najmniej, bo jest się czym chwalić.
W Tomaszowie fabryka elementów tapicerskich do samochodów rozpoczęła działalność w 1996 roku. Była pierwszym zakładem amerykańskiego koncernu Findlay Industries w Europie. Produkowała panele drzwiowe i półki do saabów. Zakład wciąż zdobywał nowych, równie wymagających kontrahentów. W 2004 roku tomaszowska fabryka Findlaya, wraz z innymi w Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Afryce Południowej, kupiona została przez austriacką grupę przemysłową Polytec. W zakładzie produkowane były podsufitki, panele foteli samochodowych, wykładziny do bagażników dla znanych producentów aut. Zarząd Grupy Polytec zdecydował jednak o sprzedaży działu wyposażenia wnętrz międzynarodowemu gigantowi - grupie Toyota Boshoku. Transakcja została sfinalizowana w lipcu 2011 r. Tym samym tomaszowska firma stała się częścią wielkiej rodziny koncernu, który jest trzecim na świecie i największym w Japonii producentem elementów wyposażenia wnętrz samochodów. Posiada 87 fabryk na wszystkich kontynentach (oczywiście oprócz Antarktydy) i zatrudnia ponad 27 tys. pracowników. Roczna sprzedaż grupy szacowana jest na ok. 9 miliardów euro.
Obecnie tomaszowski zakład wykonuje elementy dla takich światowych marek jak: Audi, Volkswagen, Opel, Volvo, BMW, Mercedes, wspomniany wcześniej Rolls-Royce czy dla producenta traktorów John Deere.
W ostatnim czasie zakład otrzymał nowy, dodatkowy kontrakt. Kierownictwo nie chce za dużo mówić, ale do 2016 r. planowane jest zatrudnienie ponad 500 pracowników i rozbudowa hal. Tym samym udało się wygrać z fabrykami położonymi w Niemczech i Czechach.
W sobotę, 1 września produkcja w tomaszowskim Boshoku stanęła, bo pracownicy obchodzili swoje święto. Był piknik rodzinny i liczne występy.


war   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 36 (1155) z dnia 7 Września 2012r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator