tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

OSUSZACZE - wynajem, usuwanie wilgoci, tel. ...
czytaj dalej »

JAN MINCER - specjalista ginekolog, położnik, ...
czytaj dalej »
 
Sport

 Tomaszowianie w górach

 
Kolarstwo

W czasie weekendu zawodnicy LKK Start pojechali w Karkonosze, gdzie odbyły się pierwsze w tym roku zawody kolarskie MTB w prawdziwych górach. Spisali się tam bardzo dobrze, a szczególnie błysnął Arkadiusz Kucharek, który dwukrotnie wygrał wyścigi młodzików.
W sobotę podopieczni trenera Zbigniewa Dziurdzia startowali w drugiej serii Akademickiego Pucharu MTB w Przysiece koło Karpacza. Jak zwykle znakomicie spisała się Dorota Warczyk, która wygrała rywalizację elity pań. W wyścigu juniorek druga była Karolina Wojtaszczyk. To pierwszy tak udany start uczennicy II LO w wysokich górach. Obie nasze zawodniczki objęły prowadzenie w klasyfikacji generalnej pucharu.
Możemy z lekkim optymizmem oczekiwać Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Nasi juniorzy młodsi jeżdżą bardzo dobrze. Kucharek w swym pierwszym starcie w górach zdecydowanie wygrał swój wyścig, a Aleksandra Dębowska była czwarta. Zabrakło jej szybkości na finiszu.
Równie udany był występ juniorów. Damian Szulc finiszował jako drugi, a tuż za nim przyjechał Mateusz Szymański.
Kolejne zawody MTB odbyły się w niedzielę. Był to znany Jelenia Góra Trophy – Maja Włoszczowska MTB Race, na starcie którego staje cała krajowa czołówka i liczni kolarze zagraniczni.
Tym razem w wyścigach głównych zabrakło tomaszowskich akcentów. Warczyk już na pierwszej rundzie złapała gumę. A że nie miała koła na wymianę, to musiała opuścić trasę. Wyścig pań wygrała Włoszczowska przed Anną Szafraniec i Amerykanką Mary McConneloug. Wśród mężczyzn zwyciężył Szwajcar Fabian Ginger (Rabobank-Giant), przed Czechem Jirim Fridlem oraz Markiem Konwą (Elettroveneta-Corratec).
W zmaganiach juniorów młodszych ponownie błysnął Kucharek, mijając linię mety z przewagą ponad minuty na rywalami. Dębowska była dziewiąta. Bardzo dobrze spisała się Wojtaszczyk. W silnej stawce juniorek finiszowała jako trzecia. Wygrała Czeszka Vendula Kuntova. Słabiej tym razem pojechali juniorzy. Szulc był 18, a Szymański 21. Zabrakło walki na trasie.
W zbliżający się weekend rusza najsłynniejsza polska impreza kolarstwa górskiego Grand Prix MTB 2010. Pierwsze zawody 15 maja w Bielawie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (1034) z dnia 13 Maja 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator