tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
GABINET pediatryczno-pneumonologiczno-alergologicz ...
czytaj dalej »

REMONTY, KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, glazura, ...
czytaj dalej »

FHU REMONT - PROFI* remontowo-wykończeniowe, ...
czytaj dalej »
 
Teren

 Terenowa oferta wypoczynku

 

Sprawdzaliśmy, w jaki sposób samorządy gminne organizują wypoczynek wakacyjny dla dzieci, które nie wyjadą na kolonie lub obozy. Jeszcze kilka lat temu czas wolny wypełniały ciekawe zajęcia rekreacyjne organizowane w szkołach. Dzisiejsza oferta edukacyjna jest cieniutka, gdyż dyrektorzy szkół nie mają pieniędzy, by płacić nauczycielom za prowadzenie zajęć podczas wakacji. Niektóre podstawówki i gimnazja przygotowują sporadyczne spotkania, wycieczki, rozgrywki sportowe i konkursy. Pozostałe będą zamknięte na cztery spusty.
Władze gmin stawiają w tym roku jedynie na sport. Oddają młodzieży orliki i wszystkie boiska ogólnodostępne przy szkołach.
Wójtowie Ujazdu i Rzeczycy zapraszają uczniów do hal sportowych, na zajęcia i rozgrywki sportowe. Ofertę spędzania wolnego czasu przygotowują gminne ośrodki kultury w Ujeździe, Żelechlinku, Inowłodzu, Rokicinach, Lubochni, Czerniewicach i Smardzewicach. Przygotowania do organizacji letniego wypoczynku trwają w dobrze wyposażonych świetlicach wiejskich. Do uczniowskiej akcji letniej dopasowuje swoją pracę Klub Wojskowy w Nowym Glinniku.
Ośrodki kultury przedstawią letnie programy na tablicach ogłoszeń. Tematykę imprez wakacyjnych dzieci i młodzież może poznać na miejscu.
Remonty placówek szkolnych
Wiejskie samorządy przeznaczają co roku sporo pieniędzy na modernizację szkół i towarzyszących im obiektów sportowych. Dzieci na wsiach mają coraz lepsze warunki do nauki. Często znacznie lepsze od swoich rówieśników z Tomaszowa. Budynek szkoły w Żelechlinku zostanie kompleksowo wysprzątany. Odnowione będą niektóre pomieszczenia i odcinki korytarzy. Zostaną wymienione drzwi wejściowe do budynku oraz zakupione wyposażenie do klasy pierwszej.
Prace kosmetyczne i drobne remonty przewidziane są również w Lubochni i kompleksach szkolnych pozostałych gmin w powiecie tomaszowskim.


Mich   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 27 (1094) z dnia 8 Lipca 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator