tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

WYWÓZ NIECZYSTOŚCI płynnych i stałych, Firma ...
czytaj dalej »

TRANSPORT - 1,5 t i 6,5 t, winda, przeprowadzki, ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Teatralnie i sportowo w Tkaczu

 
W bajkowej atmosferze rozpoczęły ferie dzieci korzystające ze zorganizowanych zajęć w Ośrodku Kultury „Tkacz”.Zabawa w teatr sprawia dzieciom wiele radości.


W tym roku zimowe półkolonie w niebrowskiej „Tkaczówce” odbywają się pod hasłem „Witajcie w naszej bajce”. Uczestniczą w nich dzieci w wieku od 7 do 13 lat. - Chętnych jest sporo, ale przed nikim nie zamykamy drzwi, a wręcz przeciwnie zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkie dzieci, które do tej pory siedziały w domu przed telewizorami - mówi Diana Dylewska, instruktorka w OK „Tkacz” i dodaje: - U nas każdy znajdzie coś dla siebie.
W pierwszym tygodniu ferii półkolonistów odwiedziła m.in. tomaszowska pisarka dla dzieci Anna Edyk-Psut. Opowiadała o tym, skąd czerpie pomysły na swoje wierszyki, czytała niektóre z nich, a wszystko ubarwiała własnoręcznie wykonanymi ilustracjami. Dzieci nauczyły się już przewodniej piosenki, która towarzyszyć im będzie do końca feryjnych zajęć. Były też tańce, zajęcia plastyczne oraz gry i zabawy uczące twórczego myślenia i integrujące grupę. Wszystko po to, by łatwiej było pracować nad przygotowywaniem inscenizacji znanych i mniej znanych dzieciom bajek, czyli bawić się w teatr. - Proponowane przez nas zajęcia nie ograniczają się tylko do zajęć muzycznych, tanecznych czy plastycznych - wyjaśnia D. Dylewska. - Dwa razy w tygodniu organizujemy też zajęcia typowo sportowe. Byliśmy już na torze łyżwiarskim i kręgielni, a także w parku linowym „Adrenalina” w Spale. W tym tygodniu w piątek, 19 lutego odwiedzimy jeszcze Muzeum Bajki Se-Ma-For w Łodzi.
Kolejny tydzień zapowiada się równie ciekawie. Półkoloniści będą mogli m.in. obejrzeć przedstawienie lalkowe „Kot w butach” oraz poszaleć w nowo otwartym parku linowym w Tomaszowie i porównać, czy jest on równie atrakcyjny jak ten w Spale. Ferie w „Tkaczu” zakończy piątkowy (26 lutego) wyjazd do kina Helios w Piotrkowie Tryb. na trójwymiarowy film „Toy story”.
Więcej informacji na temat zajęć organizowanych podczas ferii w „Tkaczu” uzyskać można po numerem tel. 44 724-51-92.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (1021) z dnia 18 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator