tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »

OSUSZACZE - wynajem, usuwanie wilgoci, tel. ...
czytaj dalej »

REMONTY, KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, glazura, ...
czytaj dalej »
 
Kultura

 Tańczą po mistrzowsku

 
Marysia Wojciechowska i Wiktoria Kępa z Klubu Sportowego „Aster” podczas XV Mistrzostw Polski w Tańcu Sportowym, które zostały rozegrane pod koniec listopada (28-29) w Warszawie, wytańczyły tytuły mistrzyń Polski. Do ich sukcesu inni tancerze dorzucili jeszcze kilka tytułów wicemistrzowskich.Formacja juniorów dance show,
aktualni wicemistrzowie Polski w tańcu sportowym.


W tegorocznych zawodach wzięło udział około 300 tancerzy z całego kraju, a dostać się tam wcale nie było łatwo. - Nominację do mistrzostw Polski mogli uzyskać tylko tancerze, którzy w końcowym rocznym rankingu zajęli dwanaście pierwszych miejsc w każdej z kategorii - wyjaśnia Beata Będerz, prezeska KS „Aster”. - W trakcie roku odbywa się 5-6 eliminacji mistrzostw Polski, podczas których tancerze zdobywają punkty, na koniec roku do tych punktów dodawane są jeszcze punkty „lojalnościowe” wobec PZTS. Po podsumowaniu wszystkich punktów powstaje ranking, według którego odbywają się dopiero nominacje do mistrzostw Polski.
Z „Astera” nominację uzyskali niemal wszyscy zawodnicy, którzy reprezentowali klub przez cały rok. Podczas mistrzostw najlepiej zaprezentowały się Marysia Wojciechowska i Wiktoria Kępa. Obie zdobyły tytuły mistrzyń Polski. Marysia wśród najmłodszych zawodniczek w kategorii dance show (tytuł drugiej wicemistrzyni wytańczyła Ola Kabała), a Wiktoria w kategorii hip-hop juniorów młodszych. Marysia wytańczyła również trzecie miejsce w kategorii disco dance freestyle oraz w duecie z Olą tytuł wicemistrzyni dance show oraz miniformacji. Wicemistrzyniami Polski w duecie dance show zostały Karolina Wilczyńska i Justyna Wojciechowska, natomiast tytuł drugiego wicemistrza Polski w kategorii disco dance wytańczył Bartłomiej Dębiec. Miniformacje i formacje uplasowały się na trzecich i czwartych miejscach. W kategorii juniorów formacje zdobyły tytuły wicemistrzów (przegrali tylko jedną notą sędziowską) i drugich wicemistrzów Polski, a w kategorii młodzieżowców Przemysław Bodio wytańczył tytuł drugiego wicemistrza Polski w kategorii disco dance freestyle. To samo miejsce zajął w duecie z Katarzyną Ogłuszką w kategorii dance show. - Wielu naszych tancerzy weszło do finałów mistrzostw Polski, a ponad dwadzieścia osób reprezentowało klub w konkursie No Stress i wszyscy wrócili z medalami. Podsumowując tegoroczne mistrzostwa Polski, mogę powiedzieć, że jeszcze nigdy nie mieliśmy tak udanego startu w imprezie tej rangi i tak licznych sukcesów - mówi z dumą Beata Będerz.
Zaledwie kilka dni po mistrzostwach Polski, 6 grudnia, sześcioro tancerzy z KS „Aster” zdecydowało się wystartować w Otwartych Mistrzostwach Polski w Tańcu Sportowym organizowanych przez federację IFMD. Mistrzostwa te odbyły się w Łodzi. - Wzięło w nich udział zaskakująco dużo tancerzy z całego kraju, pewnie dlatego, że jest to nowa federacja i wiele klubów było ciekawych zarówno organizacji zawodów, jak i wyników swoich tancerzy. Na mistrzostwa te przyjechali również reprezentanci innych krajów, a organizację można ocenić na wysokim poziomie - mówi prezeska „Astera”. I tym razem tomaszowianie zaprezentowali się godnie. Pierwsze miejsce w kategorii disco dance juniorów (liga B) zajęła Aleksandra Lachowska. Pierwsze miejsce w kategorii disco dance freestyle młodzieżowców i drugie miejsce w disco dance młodzieżowców (liga A) wytańczył Przemysław Bodio. Natalia Witkowska zajęła szóste miejsce w kategorii disco dance freestyle juniorów młodszych (liga B), a Katarzyna Ogłuszka siódme miejsce w kategorii disco dance juniorów (liga A).
- Był to już ostatni konkurs w tym roku kalendarzowym, przed nami chwila odpoczynku i rozpoczynamy nowy maraton szkoleniowy, który mamy nadzieję doprowadzi nas do jeszcze lepszego rozwoju i przyniesie naszym tancerzom i klubowi kolejne sukcesy. podsumowuje Beata Będerz.
Tancerze z „Astera” otrzymali już nominację do mistrzostw świata i w przyszłym roku (w dn. 27-30 maja) będą reprezentować Polskę na Węgrzech. Od stycznia w klubie powstanie też formacja tańca towarzyskiego. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 4 stycznia o godz. 18.00 w sali tanecznej KS „Aster” (w byłym budynku straży).


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (1014) z dnia 24 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator