PEDIATRA A. ŚMIETANKA. Wizyty domowe, tel. 44 ...

Sport

Szachy noworoczne

Andrzej Czech (od lewej) i Sławomir Grudziński.

Na zakończenie 2012 roku w Klubie Nauczyciela rozegrany został szachowy turniej noworoczny. Najlepszym okazał się mistrz miasta Dariusz Sejdak, który wygrał wszystkie pojedynki.
Przed rozpoczęciem turnieju prezes ZNP Antoni Węgliński (wielki miłośnik szachów) życzył sportowcom sukcesów i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Do szachownic zasiadło 15 zawodników. Turniej rozegrano tempem 15 minut dla zawodnika na dystansie 7 rund.
Od startu na prowadzenie wysunęli się Sejdak i Andrzej Czech. Przez cztery rundy wygrywali,
a w piątej trafili na siebie. Lepszy okazał się mistrz Tomaszowa, który do końca turnieju już nie stracił punktów. Czech zajął drugie miejsce (6 pkt).
Trzecie miejsce zajął Sławomir Grudziński, czwarte Alek-sander Radomski, piąte Grzegorz Dmuchowski, szóste Tadeusz Sulmowski, a siódme Mieczysław Wójciak. Wszyscy zgromadzili po 4 punkty,
a o ostatecznej kolejności zadecydowały punkty pomocnicze.
? Turniej odbył się w miłej i sportowej atmosferze ? powiedział nam zwycięzca. ? W przerwie po czwartej rundzie uczestnicy składali sobie noworoczne życzenia przy symbolicznej lampce szampana. Wykorzystując okazję, życzę wszystkim tomaszowskim szachistom dużo pomyślności