tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy lek. ...
czytaj dalej »

WYWÓZ NIECZYSTOŚCI płynnych i stałych, Firma ...
czytaj dalej »

NAPRAWA AGD - lodówki, zamrażarki, pralki ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Świętowali seniorzy

 
Słuchacze Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku już po raz czwarty zaprosili mieszkańców miasta do wspólnej zabawy. Na zorganizowanych przez nich senioraliach, które odbyły się w minioną niedzielę, 9 czerwca w parku miejskim bawiły się całe rodziny.

Jesień życia nie musi być wcale smutna, zgorzkniała i pozbawiona marzeń. Może być czasem na zrealizowanie tego, czego nie było czasu zrobić wcześniej, na rozwijanie swoich pasji i szukanie nowych zainteresowań, nawiązywanie kolejnych przyjaźni i cieszenia się życiem w różnych jego odsłonach. Udowodnili to przedstawiciele uniwersytetów trzeciego wieku, którzy wzięli udział w IV Tomaszowskich Senioraliach zorganizowanych w minioną niedzielę przez Tomaszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury. Do wspólnej zabawy przyłączyli się seniorzy m.in. z Opoczna, Łowicza, Piotrkowa Tryb. i Rawy Mazowieckiej, a także tomaszowianie, którzy wybrali się tego dnia na rodzinny spacer do parku.
Atrakcji nie brakowało. Senioralia oficjalnie otworzyli prezydent miasta Rafał Zagozdon i prezeska TUTW Krystyna Wilk, potem na scenie zaprezentowali się przedstawiciele starszego i młodszego pokolenia. Minirecital dał chór Ad Libitum, który jest wizytówką TUTW. Sprawnością fizyczną, wygimnastykowaniem i poczuciem rytmu pochwaliły się panie z grupy fitness oraz członkowie grupy tanecznej, a zdolnościami aktorskimi sekcja teatralna i kabaretowa. Gościnnie wystąpił kabaret "Trzeciaki" z piotrkowskiego UTW, a także grupa gimnastyczna UTW z Łowicza. W przerwach między występami seniorów prezentowała się także uzdolniona tomaszowska młodzież. Obejrzeć i usłyszeć można było m.in. pokazy taneczne podopiecznych Diany Dylewskiej z zespołu Art Dance działającego przy MOK oraz par ze studia tańca "Cantinero", wokalistów z Młodzieżowego Domu Kultury i Klubu Wojskowego 25. BKPow.
Bardzo ciepło został przyjęty koncert Magdaleny Cysewskiej i Michała Hajduczeni, którzy zaśpiewali przedwojenne piosenki filmowe we własnych interpretacjach. Wieczorem publiczność bawiła piotrkowska kapela "Fakiry", specjalizująca się w repertuarze biesiadnym i nawiązującym do folkloru miejskiego.
W trakcie całej imprezy w parkowych alejkach uniwersytety trzeciego wieku na rozstawionych stoiskach prezentowały swoje wyroby ręko-dzielnicze oraz zakres swojej działalności. Zobaczyć także można było wystawę prac sekcji plastycznej TUTW i MOK, a także rzeźby ze złomu i wikliny, kwiaty z papieru, gigantyczny komiks i inne dzieła powstałe podczas warsztatów, które odbywały się w ramach projektu "Akademia Międzypokoleniowa".
Młodzież uczestnicząca wraz z seniorami w "Akademii Międzypokoleniowej" poprowadziła gry i zabawy dla dzieci oraz przygotowała ciekawe zabawy animacyjne.
W tomaszowskich senioraliach wzięli udział słuchacze
UTW z Opoczna, Piotrkowa, Łowicza i Rawy Maz.Wraz z seniorami w parku bawiły się całe rodziny.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (1195) z dnia 14 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator