tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »

SYSTEMY Sygnalizacji Włamania i Napadu, Systemy ...
czytaj dalej »
 
Teren

 Święto w Ciebłowicach

 ?Ciebłowianie? w pełnej krasie.W sobotę, 9 czerwca w Ciebłowicach obok Domu Ludowego odbył się festyn.
Pogoda dopisała więc pod sceną były tłumy. - Już siódmy raz w naszej miej-scowości odbywa się taka impreza - mówi Katarzyna Małek, kierowniczka zespołu pieśni i tańca ?Ciebłowianie?.
To zabawa pokoleń, dlatego na scenie wystąpili najmłodsi, przedszkolaki z miejscowego przedszkola, jak i dorośli członkowie ?Ciebłowian?. Oprócz nich wystąpili ?Impuls? z DOK, zespół wokalny działający przy tej placówce oraz uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej mieszkający w Ciebłowicach.
Główną atrakcją jak zawsze występ ?Ciebłowian?. Zespół zaprezentował się w trzech odsłonach. Tancerze w kontuszach zatańczyli mazura, następnie polkę warszawską, zaśpiewali też pieśni i przyśpiewki ludowe. Wtórowali im widzowie. Panie z zespołu po udanym występie częstowały publiczność własnoręcznie pieczonymi ciastami.
Duże brawa otrzymały ?Małe ciebłowianki?, choć zespół dopiero się formuje i od niedawna ma próby. Dziewczynki zatańczyły tańce śląskie oraz zaprezentowały inscenizowane pieśni ludowe.
- Zapraszamy wszystkich chętnych do zespołu dziecięcego i dorosłego - mówi Katarzyna Małek. - ?Ciebłowianie? ciągle się rozwijają, niemal na każdym przeglądzie zostajemy zauważeni i nagradzani. Każdy, kto chciałby się do nas przyłączyć, może przyjść na próby, które odbywają się w Domu Ludowym w Ciebłowicach. Do zespołu ?Małe ciebłowianki? poszukujemy uczniów starszych klas szkoły podstawowej lub gimnazjalistów - dodaje.


walery   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (1143) z dnia 15 Czerwca 2012r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator