tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

UROLOG SPECJALISTA DR N. MED. K. DĄBROWSKI. USG. ...
czytaj dalej »

TRANSPORT - 1,5 t i 6,5 t, winda, przeprowadzki, ...
czytaj dalej »
 
Rozrywka

 Święto studentów świętem miasta?

 
Czy studenckie juwenalia uratują tegoroczne Dni Tomaszowa?Jedną z atrakcji ubiegłorocznego
?Lata z Radiem? był koncert Ani Wyszkoni.Od kilku już lat słychać głosy, że zainicjowany w latach 90. ub. wieku Festiwal ?A może byśmy tak... do Tomaszowa?, który w zamyśle jego twórców miał być świętem miasta popularyzującym jego walory i potencjał, promującym jego przedsiębiorczych i twórczych mieszkańców, a także integrującym lokalną społeczność i przyciągającym turystów, dawno zatracił swój pierwotny charakter. Zastrzeżenia budził też poziom proponowanych w ostatnich czasach festiwalowych programów oraz to, że Dni Tomaszowa zamiast świętem miasta stawały się coraz częściej świętem piwa i golonki.
Opinia o tomaszowskim festiwalu spowodowała to, że stopniowo zaczęli się wykruszać jego wieloletni sponsorzy, a o pozyskanie nowych było coraz trudniej. Ograniczone środki, którymi na organizację Dni Tomaszowa dysponowało miasto, nie pozwalały na zorganizowanie trzydniowej imprezy na takim poziomie, jakiego spodziewali się tomaszowianie. W Urzędzie Miasta postanowiono więc początkowo festiwal skrócić do dwóch dni, a w ubiegłym roku ograniczyć praktycznie do jednego. Nowym pomysłem było też powierzenie organizacji imprezy ekipie związanej z radiową audycją ?Lato z Radiem?, co miało wypromować nasze miasto przez ogólnopolskie media. Czy kilka krótkich wejść antenowych ?na żywo? spełniło swoją rolę, trudno powiedzieć. Najazdu turystów na nasze miasto (no może poza grotami nagórzyckimi) na razie nie zaobserwowaliśmy. Niemniej jednak większość tomaszowian z kulturalno-rozrywkowej części imprezy zorganizowanej na błoniach było raczej zadowolonych. Mniejszym entuzjazmem pałali jedynie ci, których ochrona nie chciała wpuścić pod scenę z butelkami napojów ?wyskokowych? lub w ?stanie wskazującym na spożycie?.
W tym roku pojawił się kolejny pomysł - Dni Tomaszowa postanowiono połączyć ze studenckimi juwenaliami i obchodami 15-lecia tomaszowskiej filii Uniwersytetu Łódzkiego. Porozumienie w tej sprawie 27 marca podpisali prezydent miasta Rafał Zagozdon oraz prof. dr hab. Zbigniew Rau, pełnomocnik rektora ds. filii Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie i Aleksandra Wójcińska, przedstawicielka Samorządu Studenckiego tomaszowskiej filii UŁ. Impreza ma rozpocząć się w czwartek, 20 czerwca przekazaniem studentom kluczy do miasta, a zakończyć w sobotę, 22 czerwca na błoniach przy ul. Strzeleckiej czterogodzinnym programem, którego organizacją ma zająć się miasto.
- Na razie za wcześnie, by mówić o szczegółach - twierdzi Jakub Pietkiewicz, pełnomocnik prezydenta Tomaszowa ds. komunikacji społecznej. - Póki co mogę tylko zdradzić, że trwają rozmowy z podmiotami, które poprowadziłyby sobotnią część imprezy. Rozważamy powierzenie jej organizacji jakiejś rozgłośni radiowej, tak jak to było w ubiegłym roku, by połączyć zabawę z promocją miasta. Poza tym odpowiedzialni będziemy za przygotowanie i udostępnienie miejskich obiektów studentom na zaplanowane przez nich rozgrywki sportowe i inne atrakcje.
Dla studentów najważniejszym punktem tegorocznych juwenaliów będą obchody 15-lecia istnienia filii Uniwersytetu łódzkiego w Tomaszowie. Pytanie tylko, czy wewnętrzna impreza zainteresuje tomaszowian. - Mamy nadzieję, że tak i że przy okazji uda nam się zachęcić młodzież do studiowania w tomaszowskiej filii - mówi Aleksandra Wójcińska, przedstawicielka Samorządu Studenckiego. - Nie chcemy też, by Dni Tomaszowa przyćmiły nasze święto, więc postaramy się przygotować jak najwięcej atrakcji, w które również będą się mogli włączyć mieszkańcy miasta. Nie ukrywamy jednak, że środki mamy ograniczone i liczymy na pomoc sponsorów. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć w jakikolwiek sposób naszą studencką imprezę, prosimy o kontakt poprzez filię.
W czwartek, po przejęciu kluczy do miasta, studenci wstępnie planują grę miejską dla młodzieży, a wieczorem imprezy klubowe dla studentów. Piątek zapowiada się na sportowo. Na orliku przy ul. Majowej zaplanowane są najpierw rozgrywki międzyszkolne, a później mecz pomiędzy studentami i urzędnikami z tomaszowskiego magistratu. Około godz. 17.00 w filii UŁ rozpocząć się mają obchody 15-lecia istnienia tomaszowskiej uczelni. Wieczorem planowane są koncerty.
Sobotnia impreza plenerowa na błoniach składać się ma z dwóch części - pierwszą, około dwugodzinną, przygotują studenci, drugą - jak już wspomnieliśmy - miasto, a raczej wybrany przez nie podmiot.
Czy eksperyment połączenia studenckiego święta z Dniami Tomaszowa, które z założenia są raczej imprezą rodzinną, powiedzie się, trudno w tej chwili wyrokować. Międzyszkolne rozgrywki sportowe czy mecz studenci vs. urzędnicy pewnie zgromadzi tylko samych zainteresowanych. Czwartkowe i piątkowe imprezy klubowe i koncerty dostępne będą w większości dla studentów lub starszej młodzieży, która lada chwila studentami będzie. Ile osób zechce wziąć udział w grze miejskiej i jaki ona będzie miała charakter? Co tomaszowianie lub ewentualni turyści znajdą dla siebie w trakcie zaledwie czterogodzinnej imprezy, za którą odpowiadać będzie miasto? Organizatorzy obiecują, że więcej szczegółów poznamy pod koniec kwietnia.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (1185) z dnia 5 Kwietnia 2013r.
W dziale Rozrywka dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator