tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
REMONTY, KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, glazura, ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »

FHU REMONT - PROFI* remontowo-wykończeniowe, ...
czytaj dalej »
 
Teren

 Święto plonów 2012

 
Gmina Czerniewice


W Czerniewicach od lat dożynki odbywają się według tradycyjnego harmonogramu. W tym roku zorganizowano je 2 września. Świecką część uroczystości poprzedziło nabożeństwo celebrowane przez księdza Krzysztofa Osińskiego, który poświęcił wieńce i zebrane plony. Rolnicy złożyli na ołtarzu chleb upieczony z mąki pochodzącej z tegorocznych zbiorów.
Po nabożeństwie, korowód poprzedzony policją na koniach i strażacką orkiestrą dętą z Żelechlinka, przeszedł do amfiteatru na świecką część uroczystości.
Widownię przed sceną wypełnił tłum mieszkańców i zaproszonych gości. Obecnych było około półtora tysiąca osób.
Starostowie dożynek, Paulina Kościecha z Lechowa i Piotr Sobczyk z Chociwka, wręczyli wójtowi Edwardowi Pietrzykowi bochen chleba z tegorocznej mąki. Wójt, dziekując, obiecał jednocześnie, że ten najcenniejszy dar będzie dzielił sprawiedliwie. Bochen został natychmiast pokrojony i rozdzielony wśród publiczności. Później grupy wieńcowe z przekornymi przyśpiewkami obdarowały zacniejszych gości wieńcami. W części artystycznej zaprezentowały się zespoły taneczne i muzyczne: formacje taneczne Angels i Małe Aniołki, grupa Teens z GOK-u, kwartety Premiera i Biesiada Polska, zespół dziecięco-młodzieżowy Łod Wiatroków z Rawy Mazowieckiej oraz kabaret Róża z Wólki Jagielczyńskiej.
Zaprezentowano zwycięzców gminnego turnieju tenisa ziemnego, którym wójt wręczył puchary. Zwyciężył Jacek Korzela z Chociwia, wyprzedzając Łukasza Raczyńskiego i Piotra Grzegorczyka z Czerniewic.
Dodatkową atrakcją było wesołe miasteczko, konkursy i turnieje z nagrodami. Serwowano wojskową grochówkę. Można było zjeść pieczone kiełbaski, szaszłyki i napić się piwa. Panie z KGW przygotowały regionalne potrawy. Imprezę zakończyła zabawa na powietrzu.
W przygotowaniach rolniczego festynu i całego zaplecza pomagały koła gospodyń wiejskich, strażacy, pracownicy GOK i dziesiątki wolontariuszy. Nie zawiedli również sponsorzy, dzięki którym można było zorganizować dożynkowe święto.

***

Starostowie z Czerniewic

Korowód dożynkowy w Czerniewicach prowadzili Paulina Kościecha i Michał Sobczyk.
Starościna jest mieszkanką Lechowa, matką dwojga dzieci. Z mężem Marcinem gospodarują na 40 hektarach gruntów ornych i łąk. Specjalizują się w hodowli tuczników i bydła opasowego, których co roku sporo odstawiają do punktu skupu żywca. Pani Paulina jest również znana działaczką społeczną i członkinią KGW.
Młody starosta to zapalony rolnik i przedsiębiorca z Chociwka. Obrabia 70 hektarów gruntów z nastawieniem na produkcję roślinną. Dobrze zadbane gospodarstwo wyposażone jest w maszyny do koszenia, młócenia i zbierania plonów. Jest również właścicielem dwóch sklepów ogólnoprzemysłowych w Czerniewicach i Rzeczycy.


Grupa wieńcowa w drodze z kościoła do amfiteatru.


Józef Michalik   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 36 (1155) z dnia 7 Września 2012r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator