tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

PARKIECIARSTWO, CYKLINOWANIE - fachowo i ...
czytaj dalej »

REUMATOLOG specjalista internista ANNA GŁOWA - ...
czytaj dalej »
 
Różności

 Suchy zalew - prima aprilis

 

?Prima aprilis, nie wierz, bo się pomylisz? - mówi znane polskie przysłowie. Przed tygodniem informowaliśmy o planach osuszenia Zalewu Sulejowskiego, ale woda ze zbiornika nie zostanie wypuszczona. To był nasz niewinny, primaaprilisowy żart, choć przedstawiony tak, by wydawał się prawdą. Mamy nadzieję, że czytelnicy potraktowali naszą informację z przymrużeniem oka. Przecież, gdyby taka operacja była rzeczywiście planowana, to byłoby o niej głośno kilka lat wcześniej.
Prawdą - która zainspirowała mnie do napisania tego tekstu - jest planowane częściowe opróżnienie zbiornika. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie w marcu ogłosił przetarg na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pod nazwą ?Makroniwelacja i rekultywacja Zbiornika Wodnego Sulejów wraz z udrożnieniem partii cofkowej do km 159+300 - praca dokumentacyjna?. Inwestycja podzielona jest na dwa etapy.
Jak powiedział nam Tadeusz Bienias, kierownik Nadzoru Wodnego w Smardzewicach, w celu prowadzenia prac w rejonie Sulejowa i tzw. małego zalewu, niezbędne będzie obniżenie poziomu lustra wody o około 3 metry. To jednak sprawa przyszłości. W tym roku ma powstać dokumentacja. Roboty - jeśli nie pojawią się nieprzewidziane przeszkody - mają rozpocząć się w 2014 roku.


Ryszard Pożyczka   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (1185) z dnia 5 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator