tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

UROLOG SPECJALISTA DR N. MED. K. DĄBROWSKI. USG. ...
czytaj dalej »

SYSTEMY Sygnalizacji Włamania i Napadu, Systemy ...
czytaj dalej »
 
Zdarzenia

 Strzegą bezpieczeństwa uczniów

 

Tak jak pisaliśmy w zeszłym numerze TIT, od 1 września policjanci wraz ze strażnikami miejskimi prowadzą akcję ?Bezpieczna droga do szkoły?. Głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom, szczególnie tym najmłodszym, ale nie tylko. Mundurowi zwracają również uwagę na kierowców, którzy poruszają się w okolicach placówek oświatowych. Ci, którzy łamią przepisy natychmiast karani są mandatami. Funkcjonariusze przypominają również opiekunom najmłodszych uczniów, by zwracali na nich uwagę na przejściach dla pieszych i w innych niebezpiecznych miejscach. Zaznaczają, że zawsze warto mieć przy sobie elementy odblaskowe.
Tomaszowska policja nie poprzestaje tylko na patrolach. W piątek, 9 września w godzinach od 9.00 do 11.00 udostępni w komendzie numer telefonu 44 726-10-49, pod który mieszkańcy z powiatu będą mogli przekazać uwagi i propozycje związane z poprawą bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Dyżur, na zmianę, będą pełnić: policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, Referatu ds. Nieletnich, przedstawiciele zarządców dróg, Straży Miejskiej i Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.
Strażnicy miejscy biorą udział w patrolach nie tylko z policjantami. Prowadzą również własne działania. Przy szkołach ponadpodstawowych zwracają uwagę uczniom, by nie palili przed szkołami i w ich okolicach. Problem widoczny jest od lat, szczególnie przed ZSP nr 1 przy ul. św. Antoniego. Zdarza się również, że przy szkołach strażnicy zatrzymują uczniów podczas spożywania alkoholu. Takie sprawy trafiają do dyrekcji.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 36 (1103) z dnia 9 Września 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator