tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

Zatrudnimy serwisantów instalacji:
czytaj dalej »

SYSTEMY Sygnalizacji Włamania i Napadu, Systemy ...
czytaj dalej »
 
Opinie

 Struga bez gumy

 

Po naszej interwencji znikły opony ułożone w malowniczej strudze Niebieskie Źródła wypływającej z rezerwatu Niebieskie Źródła i łączącej się z Pilicą za ulicą Białobrzeską. O sprawie pisaliśmy w TIT nr 16, a poinformowali nas o niej zbulwersowani mieszkańcy osiedla domków jednorodzinnych. Według ich relacji w zeszłym roku jeden z mieszkańców Ludwikowa wraz z kolegami postanowił na swojej działce urządzić pole do gry w paintballa, czyli strzelania z kulek z farbą. Zwieźli olbrzymią ilość starych opon. Ustawiono z nich przeszkody. Szybko jednak pomysł gry militarnej odszedł w zapomnienie, a opony zostały. Później prawdopodobnie już młodzież zaczęła je wrzucać do strugi, układając z nich kładkę i tamę. Struga z tego powodu zaczęła już nawet wylewać.
Poinformowaliśmy o sprawie Straż Miejską i wskazaliśmy właściciela terenu. Upomnienie poskutkowało. Do końca kwietnia ze strugi i jej okolic miały zniknąć opony, również te zamulone w dnie. Początkowo zostały wywiezione tylko mniejsze opony, te olbrzymie jeszcze w zeszłym tygodniu zalegały na terenie obok strugi. W poniedziałek, 10 maja nie znaleźliśmy już żadnych opon, co chwali się ich właścicielowi. Jednak czy potraktował on sprawę poważnie, okaże się w najbliższych dniach. Ma bowiem dostarczyć do Straży Miejskiej dokument potwierdzający przekazanie opon na odpowiednie wysypisko lub do utylizacji. Tylko wtedy sprawa będzie zakończona. Poczekamy i zobaczymy.
Tymczasem mieszkańcy wskazują jeszcze kilka problemów z nieczystościami w tym miejscu. Wiąże się to niestety również z nieodpowiedzialnością sąsiadów. Do strugi lub na jej brzeg, praktycznie codziennie, trafiają śmieci, również te w workach z gospodarstw domowych. Zdarzają się nawet lodówki. Jakiś czas temu głośno było o nielegalnym wysypisku śmieci. Ponoć, tak twierdzą mieszkańcy, nie zostały one usunięte, a jedynie zakopane.

PS Szkoda, że mieszkańcy, widząc takie zachowania, sami nie chcą reagować, a informują nas. Przecież można zwrócić uwagę lub po prostu wezwać na miejsce Straż Miejską lub policję i wskazać winowajcę. Ponad rok temu zajmowaliśmy się sprawą jednego z mieszkańców okolic jednostki wojskowej. Często chodził na spacery do lasu. Zawsze raziły go śmieci. Któregoś razu natknął się na stosy foliowych worków. Zajrzał do nich i między odpadkami z gospodarstwa domowego znalazł rachunki... swojego sąsiada. I co zrobił? To co powinien każdy człowiek. Zawiadomił o tym służby porządkowe. Właściciel śmieci otrzymał mandat i nakaz sprzątnięcia i wywozu odpadów. Sąsiedzi kolegują się do dzisiaj.
Jeżeli boimy się tytułu donosiciela, to pozostaje nam życie na śmietniku.


war   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (1034) z dnia 13 Maja 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator