tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
WYWÓZ NIECZYSTOŚCI płynnych i stałych, Firma ...
czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »

PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy lek. ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Strażackie świętowanie

 
Niedziela, 8 sierpnia upłynęła w Czerniewicach pod znakiem ochotniczego strażactwa.

Były dwa powody do świętowania. Pierwszy to jubileusz czerniewickiej jednostki OSP. Druhowie działają już 90 lat. Na jubileusz dostali prezent, nowiutki wóz bojowy marki Mercedes i to był ten drugi powód do świętowania. Prezent, który kosztował 567 tys. zł był „składkowy”. Złozyli się nań: WFOŚiGW -226 tys. zł, Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Z OSP RP - 150 tys. zł, KG PSP - 100 tys. zł i Urząd Gminy Czernierwice - 90 tys. zł.
Jubileuszowe obchody rozpoczęła msza w miejscowym kościele, którą celebrował proboszcz, ale jednocześnie gminny kapelan strażaków, ks. Krzysztof Osiński, który poświęcił wóz (na zdj.). Po mszy jej uczestnicy w zwartym szyku z pocztami sztandarowymi, przy dźwiękach orkiestry dętej OSP z Żelechlinka przeszli do parku, gdzie przy odnowionej estradzie odbywały się dalsze uroczystości. Powitano gości, w tym sponsorów jubileuszu. Przyjechał Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego, Dariusz Klimczak, wicemarszałek Sejmiku, Andrzej Budzyński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dh Tadeusz Cisowski, wiceprezes wojewódzki i prezes powiatowy Z OSP RP, wicestarosta Karol Staroń. Na uroczystość zaproszono samorządowców i strażaków z sąsiednich gmin. Reprezentowana była PSP z Tomaszowa i policja.
Strażak jednostki jubilatki Łukasz Klimczak przypomniał historię czerniewickiej OSP (drukujemy ją obok). Najlepszych strażaków udekorowano odznaczeniami organizacyjnymi (ich lista na końcu tej relacji). Były wystąpienia gospodarzy, w tym wójta Czerniewic Edwarda Pietrzyka, też strażaka oraz Łukasza Marcjanika prezesa świętującej jednostki. Goście pogratulowali jubilatom i życzyli pomyślności na następne lata.
Po oficjalnej części estradą mogli zawładnąć artyści. Wystąpiła młodzież z zespołu Angels, kabaret Róża z Ireną Solarek z Wólki Jagielczyńskiej, zespół ludowy ze Sławna i zespół GOK w Czerniewicach. Nim się rozpoczęła zabawa taneczna była strażacka biesiada z grochówką z polowej kuchni. Ta grochówka to specjalność Czerniewic, smakuje jak żadna inna.

Odznaczeni z okazji jubileuszu członkowie OSP w Czerniewicach: Złoty Znak Związku zawisł na szyi dh. Edwarda Pietrzyka, wiceprezesa powiatowego i prezesa gminnego Z OSP RP. Złote medale „Za zasługi dla pożarnictwa” otrzymali druhowie: Łukasz Marcjanik, prezes OSP w Czerniewicach i Waldemar Jabłoński. Srebrny medal przypięto dh. Piotrowi Rębalskiemu. Brązowe przypadły dh. Marianowi Gosce, Rafałowi Rębalskiemu i Danielowi Niewoli. Odznaką „Strażak Wzorowy” wyróżniono: Michała Staronia, Łukasza Rogulskiego, Pawła Wojciechowskiego i Jana Tworskiego.


Jan Pampuch   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (1047) z dnia 13 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator