tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
RTV Serwis D. Kurzyk naprawa telewizorów, kamer, ...
czytaj dalej »

BIURO Podatkowe "Berry", księgi, ewidencje VAT, ...
czytaj dalej »

PEDIATRA A. ŚMIETANKA. Wizyty domowe, tel. 44 ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Stawiają na kształcenie modułowe

 Mariola Przybylska,
dyrektorka ZSP nr 2, wiceprzewodnicząca Rady Programowej Łódzkiej Sieci Kształcenia Modułowego.


Tomaszowski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (gastronomik) znalazł się w grupie inicjatywnej Łódzkiej Sieci Kształcenia Modułowego, która zawiązała się pod koniec marca.
- Należą do niej szkoły i instytucje rozwijające od wielu lat kształcenie formalne i pozaformalne w systemie modułowym oraz posiadające udokumentowane doświadczenie w zakresie projektowania i wdrażania programów kształcenia o strukturze modułowej - wyjaśnia Mariola Przybylska dyrektorka ZSP 2, która została wiceprzewodniczącą Rady Programowej ŁSKM (jest w niej jedyną osobą reprezentującą placówki spoza Łodzi).
Podstawowym celem działalności Łódzkiej Sieci Kształcenia Modułowego ma być zwiększenie konkurencyjności szkół i instytucji kształcących młodzież i osoby dorosłe (w tym osoby bezrobotne) w regionie łódzkim poprzez rozwój modułowych ofert programowych, podniesienie jakości usług edukacyjnych oraz przygotowanie ich do integracji z Unią Europejską. ŁSKM zapewni im pomoc metodyczną, doradczą, informacyjną, jak również świadczyć będzie usługi w zakresie projektowania, wdrażania oraz oceny jakości nowych rozwiązań programowych i organizacyjnych kształcenia modułowego w systemie szkolnej i pozaszkolnej edukacji zawodowej.
Tomaszowski gastronomik jestjedną z pierwszych szkół w naszym regionie (a w naszym mieście jedyną), które w swojej ofercie wprowadziły kształcenie modułowe. - Jego istotą jest położenie nacisku na praktyczne kształtowanie umiejętności zawodowych oraz istotne zwiększenie efektywności tego procesu - mówi Mariola Przybylska. - Dzięki kształceniu modułowemu zapewniane jest znacznie lepsze dopasowanie oferty programowej do wdrażanych od 2012 roku zmian w kształceniu zawodowym, zmieniających się warunków ekonomicznych i rozwoju technologii, a co za tym idzie do potrzeb rynku pracy.
Obecnie (od 2010 roku) kształcenie modułowe realizowane jest w ZSP 2 w zawodzie technik ekonomista, ale od przyszłego roku szkolnego ma zostać poszerzone o dwa kolejne - technik handlowiec i technik obsługi turystycznej. 20 maja placówka otrzymała certyfikat potwierdzający włączenie jej do Łódzkiej Sieci Kształcenia Modułowego.


JaPa   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (1195) z dnia 14 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator