tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

JERZY RATAJSKI - pediatra, neurolog dziecięcy, ...
czytaj dalej »

PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy lek. ...
czytaj dalej »
 
Zdarzenia

 Staruszka zginęła na pasach

 

We wtorek, 11 czerwca w Ujeździe doszło do tragicznego wypadku drogowego. Na przejściu dla pieszych została potrącona starsza kobieta. Zginęła na miejscu.
Do tragedii doszło około 13.40 na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 713 z drogą powiatową, prowadzącą do Wolborza (na placu Wolności). Jak ustalili policjanci, 21-letni mieszkaniec gminy Tomaszów, kierujący dostawczym mitsubishi, jechał od strony Łodzi i potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 79-letnią kobietę (mieszkankę Ujazdu), która prowadziła rower. Na miejsce zdarzenia przyjechała karetka pogotowia, ale poszkodowanej nie można było pomóc. Siła uderzenia spowodowała, że poniosła śmierć na miejscu.
Kierowca mitsubishi był trzeźwy i pozostał na miejscu zdarzenia do dyspozycji policji. Sprawę wyjaśniają funkcjonariusze z Rokicin. Sprawdzają, czy pojazd sprawcy poruszał się z dozwoloną prędkością.
Sprawcą innego wypadku, do którego doszło w czwartek, 6 czerwca w Rokicinach był 16-letni motorowerzysta. Chłopak na prostym odcinku drogi najechał na prawidłowo zaparkowanego seata. Po uderzeniu w samochód upadł na jezdnię, w wyniku czego doznał złamania prawej nogi. Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi (w Tomaszowie nie ma oddziału ortopedii dziecięcej). Chłopak był trzeźwy i ma kartę motorowerową. Sprawa prawdopodobnie trafi do Sądu dla Nieletnich.
W ostatnich dniach na drogach powiatu tomaszowskiego doszło do 17 kolizji. Jedną z nich spowodował 32-letni pijany (wydmuchał 2,1 promila) kierowca renaulta, mieszkaniec gminy Budziszewice. Zdarzenie miało miejsce w piątek, 7 czerwca około godz. 14.30 w Budziszewicach, na drodze do Jeżowa. Na prostym odcinku drogi kierujący pojazdem nie dostosował prędkości do warunków na drodze, zjechał na pobocze i uderzył w mostek. Siła uderzenia spowodowała, że samochód wyleciał w powietrze i dachował. Zatrzymał się na słupie, uszkadzając po drodze linię energetyczną i płot jednej z posesji. Kierowca samodzielnie wydostał się z rozbitego pojazdu. Miał sporo szczęścia, tylko z ogólnymi potłuczeniami został przewieziony do szpitala. Oprócz służb medycznych na miejscu zdarzenia była policja i trzy zastępy staży (dwa PSP i OSP z Budziszewic). Kierowca odpowie przed sądem, za jazdę po pijanemu i spowodowanie kolizji drogowej.
Ogrodzenie jednej z posesji uszkodził pirat drogowy w Królowej Woli. Do zdarzenia doszło w piątek, 7 czerwca około godz. 9. Na skutek nieprawidłowego skręcania w prawo ściął trzy słupki betonowego ogrodzenia i porozbijał przęsła w płocie. Uszkodzeniu uległ też znak STOP, stojący na tym skrzyżowaniu. Kie-rowca uciekł z miejsca zdarzenia. Jest poszukiwany przez policję.
Tego samego dnia na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i ul. Bema 29-letni kierowca hondy civic nie ustąpił pierwszeństwa s?kodzie, za kierownicą której siedziała 51-letnia kobieta. Doszło do zderzenia pojazdów. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Taką samą karę otrzymał 27-letni kierowca BMW (z Bielska-Białej), który spowodował minikarambol na trasie S-8. W zdarzeniu wzięły udział jeszcze dwa pojazdy: VW golf i fiat doblo.
Pijani za kierownicą
W ostatnich dniach policjanci zatrzymali aż 8 nietrzeźwych kierujących. Na ul. Dąbrowskiej wpadł 54-latek kierujący starem. Mężczyzna miał w organizmie ponad 0,5 promila. Kolejny nietrzeźwy został zatrzymany na ul. Ujezdzkiej. 50-latek kierował oplem astrą, miał w organizmie ponad promil. Na ul. Nowowiejskiej 32-latek jechał citroe?nem na podwójnym gazie. Wydmuchał 1,2 promila. Na ul. Tomaszowskiej 59-letni rowerzysta miał w organizmie 1,6 promila, a na Opoczyńskiej został zatrzymany 41-letni kierowca fiata punto, który miał 0,5 promila. W Twardej policjanci zatrzymali 43-letniego kierowcę forda escorta, który wydmuchał ponad 2 promile. Na ul. Warszawskiej wpadł kolejny rowerzysta, wynik 48-latka to 1,9 promila. Jeszcze jeden pijany cyklista (39-letni) został zatrzymany na ul. Wierzbowej, miał w organizmie 2 promile. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.


ag   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (1195) z dnia 14 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator