tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

DIETA dr. J. Kwaśniewskiego, żywienie optymalne, ...
czytaj dalej »

PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy KAMILA ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Spotkanie Amazonek

 

10 marca w galerii Arkady odbyło się spotkanie integracyjno-edukacyjne Klubu „Amazonka”. Tym razem panie odwiedził Marcin Rajski, dietetyk, który opowiedział o sposobie żywienia po ciężkich zabiegach operacyjnych i leczeniu. Członkinie stowarzyszenia słuchały o tym, co i ile jeść, aby zachować zdrowie, a przy tym wzmocnić organizm. Zadawały szczegółowe pytania, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi. - Dla większości kobiet mastektomia to tragedia, z którą ciężko się pogodzić. Dzięki takim spotkaniom możemy podzielić się naszymi doświadczeniami, wyżalić i liczyć na pocieszenie - opowiada Elżbieta Gałek z Klubu „Amazonka”. - Oprócz tego na każdym ze spotkań staramy się zapraszać różnych specjalistów, którzy radzą nam, jak żyć po amputacji piersi, radioterapii, chemioterapii. Po takich przejściach kobiety różnie reagują. Pewne jest, że nie można odizolować się od społeczeństwa, trzeba żyć dalej. Pocieszające jest, że wśród nas są panie, które zabieg mastektomii przeszły 30 lat temu.
Rak to nie musi być wyrok, trzeba się badać. Ze statystyk wynika, że rocznie z powodu raka piersi umiera w Polsce ponad pięć tysięcy kobiet. To tragiczne żniwo można ograniczyć.
Kolejne spotkanie już 24 marca, na którym na nurtujące pytania odpowiadać będzie psycholog. „Amazonki” spotykają się w „Przyjaźni”, ale w tym roku najprawdopodobniej otrzymają nowy, większy lokal na Niebrowie w „Tkaczówce”, gdy dom kultury przeniesie się do nowej siedziby.
- Zapraszamy wszystkie panie, wiem że wiele kobiet po ciężkich doświadczeniach wciąż zamyka się w czterech ścianach - mówi Elżbieta Grałek.


walery   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (1025) z dnia 18 Marca 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator