tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

PARKIECIARSTWO, CYKLINOWANIE - fachowo i ...
czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »
 
Zdarzenia

 Spalił się garaż, piwnica i altana

 

Ostatnie dni były pracowite dla tomaszowskich strażaków, nie tylko ze względu na pomoc w poszukiwaniach zaginionej pani Stanisławy i w usuwaniu skutków kolizji drogowych. Ratownicy musieli też wyjeżdżać do kilku, na szczęście niegroźnych, pożarów.
W środę, 15 maja około godz. 23 zapalił się garaż w ciągu budynków gospodarczych w Wiadernie. Na miejsce zdarzenia przyjechało siedem zastępów straży pożarnej: trzy z PSP Tomaszów (w tym cysterna) oraz OSP z Wiaderna, Smardzewic, Twardej i Zawady. Strażacy zabezpieczyli oświetlenie budynku i ugasili płomienie, które nie przedostały się na sąsiednie zabudowania. W akcji, która trwała dwie godziny, użyto kamery termowizyjnej. Spaleniu uległ dach garaży i elektronarzędzia, zniszczona została również mazda zaparkowana na posesji. Straty oszacowano na 50 tysięcy złotych. Strażacy uratowali mienie wartości 100 tys. zł. Przyczyną pożaru było prawdopodobniezwarcie instalacji elektrycznej.
W czwartek, 16 maja około godz. 19 wybuchł pożar w piwnicy domu jednorodzinnego w Emilianowie. Przyczyną zaprószenia ognia był żar, który wypadł z pieca centralnego ogrzewania. Przybyli na miejsce strażacy - z PSP w Tomaszowie i OSP w Lubochni (dwa zastępy), pomogli wydostać się właścicielowi z zadymionej piwnicy. Na szczęście nic mu się nie stało. Spaliło się tylko drewno opałowe i izolacja termiczna pieca. Straty oszacowano na około 5 tys. złotych.
Groźnie było w niedzielę, 19 maja na Osiedlu Niewiadów, gdzie późnym wieczorem zapaliła się jedna z altan na terenie ogródków działkowych. Na miejsce przyjechały cztery zastępy staży: z Tomaszowa, dwa z Ujazdu i Przesiadłowa, które opanowały ogień w nieco ponad godzinę. Spłonęła altana z wyposażeniem. Straty oszacowano na około 5 tys. zł.
Strażacy pomagali w usuwaniu z drogi złamanego konaru drzewa (17 maja), który uszkodził iveco w Nagórzycach, a dzień wcześniej wyciągali martwego dzika z Wolbórki przy ul. Kępa.
Po obfitych opadach deszczu na początku tygodnia, wypompowywali wodę z podtopionego garażu i piwnicy w Sangrodzu oraz z budynków gospodarczych w Ujeździe. Natomiast znacznie mniej pracy niż w poprzednich latach mają przy pożarach łąk. W ostatnich dniach wyjeżdżali tylko do niegroźnego pożaru w Skrzynkach.


ag   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (1192) z dnia 24 Maja 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator