tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
RTV Serwis D. Kurzyk naprawa telewizorów, kamer, ...
czytaj dalej »

JERZY RATAJSKI - pediatra, neurolog dziecięcy, ...
czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »
 
Zdarzenia

 Śmierć na pasach

 

Na drogach znów było niebezpiecznie. Doszło do pięciu wypadków, w tym trzech potrąceń. Dwie kobiety nie żyją. Do szpitala trafiły jeszcze trzy inne, potrącone na przejściach dla pieszych.
Do najtragiczniejszych zdarzeń doszło 5 stycznia, w czwartek.
O godz. 7.05 w Rzeczycy na ul. Kitowicza, na przejściu dla pieszych 77-letnia zakonnica została potrącona przez autobus szkolny kierowany przez 48-letniego mężczyznę. Kobieta zginęła na miejscu. Policjanci z Czerniewic wyjaśniają szczegóły wypadku, które pozwolą ustalić, kto był jego sprawcą.
Gdy w Rzeczycy pracowali policjanci a na miejsce dojeżdżał prokurator, o godz. 7.40 w Tomaszowie na ul. Warszawskiej, w Starzycach, doszło do kolejnego bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 17-, 18- oraz 62-latka wysiadły z autobusu i przechodziły przez przejście dla pieszych w kierunku sklepu meblowego Halidor. Gdy były już na drugim pasie jezdni, uderzył w nie 55-latek, jadący fiatem seicento (na zdjęciu obok) od strony przejazdu kolejowego. Karetki zabrały do szpitala wszystkie potrącone. Najmłodsze doznały jedynie ogólnych potłuczeń, jednak 62-latka była w bardzo ciężkim stanie. Doznała wiele złamań i poważnych urazów głowy. To właśnie w nią fiat wjechał bezpośrednio. Kobieta prawdopodobnie uderzyła głową w szybę, w miejscu łączenia się słupka i dachu od strony kierowcy. Niestety, mimo wysiłków lekarzy, zmarła.
W sobotę, 7 stycznia o godz. 16.00 doszło do kolejnego wypadku na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Ujezdzkiej, gdzie zderzyły się trzy samochody (zdjęcie na dole). Jego przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierowcę jadącego ul. Ujezdzką.
- Jechałem Warszawską od centrum - opowiadał na miejscu 31-letni kierowca fiata uno. - Chciałem skręcić w Ujezdzką. Dojechałem do skrzyżowania i przepuszczałem nadjeżdżającego z przeciwka renaulta. Gdy auto było na mojej wysokości, z Ujezdzkiej wyjechała mazda, która uderzyła w renaulta. Samochody wpadły na mój pojazd z tak dużą siłą, że odrzuciło mnie na słup energetyczny stojący po stronie stacji paliw.
Choć skutki wypadku wyglądały poważnie, bo wszystkie auta były mocno rozbite, karetka do szpitala z ogólnymi stłuczeniami zabrała jedynie 29-letnią pasażerkę fiata uno. Sprawcą zdarzenia był 21-letni kierowca mazdy, mieszkaniec gminy Opoczno, który nie zatrzymał się przed znakiem stop.
Dwa dni później o godz. 17.50 w Zawadzie na remontowanej drodze K-8 zderzyły się dwa samochody. Jak wynika z ustaleń policji, 38-letni kierowca opla nieprawidłowo wymijał pojazd, zjechał na przeciwny pas i otarł się o jadącego z przeciwka renaulta, kierowanego przez 37-latka. Do szpitala z niegroźnymi obrażeniami zabrany został sprawca zdarzenia.
10 stycznia, we wtorek doszło do kolejnego potrącenia na przejściu dla pieszych. 56-latek jechał volvo ul. Piłsudskiego od strony Zawady. Wjechał na rondo Legionistów i zjechał z niego w ul. Legionów. Na pasach koło Gimnazjum nr 3 uderzył w 43-latkę, która przechodziła przez jezdnię, prowadząc rower. Kobieta doznała wstrząśnienia mózgu i ogólnych potłuczeń.
Oprócz wypadków policja interweniowała przy kilkunastu kolizjach. Sprawcą jednej z nich był pijany 47-latek, który 8 stycznia (niedziela) w Łaznowie o godz. 18.20 uderzył w słup energetyczny. Mężczyzna wydmuchał dwa promile alkoholu.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (1121) z dnia 13 Stycznia 2012r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator