tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

PEDIATRA A. ŚMIETANKA. Wizyty domowe, tel. 44 ...
czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »
 
Zdarzenia

 Ślad po niej zaginął

 W akcji poszukiwawczej brało udział ponad 100 osób. Ściągnięto nawet żołnierzy i funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.


Już ponad tydzień trwają poszukiwania 84-letniej Stanisławy Piasnej, mieszkanki wsi Zawada. Akcją koordynuje tomaszowska policja, sprawdzająca każdy sygnał, który może doprowadzić do zaginionej. W czasie poszukiwań funkcjonariuszy wspierali strażacy, żołnierze, strażnicy miejscy i leśni, którzy przeszukiwali okoliczne lasy. Wykorzystano również śmigłowiec i policyjnego psa.
We wtorek, 14 maja około godz. 16 pani Stanisława - szczupła, niewysoka (150-155 cm), krótkie, siwe włosy, wyjechała ze swojego domu w miejscowości Zawada rowerem typu damka (koloru bordowego z czarnymi błotnikami). Była ubrana w zielony żakiet w czarne cętki i takiego samego koloru spódnicę do kostek. Na głowie miała brązowy beret.
Mijały godziny a pani Stanisława nie wracała. Zaniepokojona rodzina zaczęła jej szukać, jednak ślad po niej zaginął. Następnego dnia bliscy zawiadomili policję, która rozpoczęła akcję poszukiwawczą.
- Pani Stanisława cierpi na chorobą Alzheimera, ma zaniki pamięci. Prawdopodobnie nie mogła przy-pomnieć sobie drogi do domu. Ze względu na jej stan zdrowia i podeszły wiek akcję potraktowaliśmy priorytetowo, angażując w nią całą komendę - wyjaśnia komisarz Jacek Misiak, naczelnik Wydziału Kryminalnego tomaszowskiej policji.
Na początek funkcjonariusze zbierali informacje od najbliższych poszukiwanej (sąsiadów, mieszkańców Zawady), próbując ustalić, w którym kierunku mogła się udać. Na podstawie poszlakowych i często roz-bieżnych informacji, trudno było znaleźć właściwy trop. Jeden ze świadków twierdził, że widział panią Stanisławę w dniu zaginięcia (czyli 14 maja), jadącą rowerem pod prąd w kierunku Warszawy na drodze S-8, na wysokości Ceramiki Paradyż.
Inna wersja wskazywała na Chorzęcin, gdzie na cmentarzu pochowani są rodzice pani Stanisławy. Mogła pojechać na ich grób. Jeszcze tego samego dnia (15 maja) funkcjonariusze włączyli do akcji psa, który po śladach zapachowych miał doprowadzić do poszukiwanej. Komunikat o zaginionej trafił do fundacji ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych i Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, która w czwartek, 16 maja włączyła do akcji śmigłowiec. Z powietrza przeszukiwany był obszar wzdłuż drogi S-8 (na szerokości 4 kilometrów) od Wolborza do Lubochni. Komenda wojewódzka przysłała w rejon poszukiwań oddział prewencji.
Dokładnie przeszukano obszary leśne w okolicach Tomaszowa, Dąbrowy i Zawady. Policjantom pomagali strażacy z PSP Tomaszów i ochotnicy z Zawady, Ludwikowa, Białobrzegów i Przesiadłowa. Do akcji włączyli się również żołnierze z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej oraz strażnicy miejscy i leśni. Akcja trwała do późnych godzin nocnych. Pani Stanisławy szukało ponad sto osób.
Następnego dnia (w piątek, 17 maja) poszukiwania zostały przeniesione do Łaziska (pojawiła się informacja, że pani Stanisława była widziana w tej okolicy). Jednak do dzisiaj nie udało się znaleźć zaginionej.
- Obszar poszukiwań jest bardzo duży. Przeszukaliśmy dokładnie wszystkie kompleksy leśne w okolicy. Komunikaty o zaginionej pojawiły się na przystankach, stacjach benzynowych, w okolicznych wsiach. Podawali je również księża podczas mszy w niedzielę. Odbieramy mnóstwo zgłoszeń, dotyczących informacji o poszukiwanej. Wszystkie dokładnie sprawdzamy i weryfikujemy - wyjaśnia kom. J. Misiak.
W ostatnich dniach w akcję włączyły się też okoliczne gminy, które rozwieszają komunikaty na terenie swoich sołectw. Informacje odnośnie miejsca pobytu zaginionej można kierować do KPP w Tomaszowie nr tel.: 997 - alarmowy, 44 726 10 00 - dyżurny KPP, 44 726 10 50 - naczelnik Wydziału Kryminalnego, 44 726 10 81 - Zespół ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób.


ag   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (1192) z dnia 24 Maja 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator