tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

Auto Skup Najlepsze CENY ...
czytaj dalej »

JERZY RATAJSKI - pediatra, neurolog dziecięcy, ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 Siedziba i klub strzelecki

 

Powiat i MDK podali rękę Związkowi Strzeleckiemu „Strzelec”, udostępniając nową i atrakcyjną siedzibę.
- Za symboliczną kwotę otrzymali do swojej dyspozycji pomieszczenie w budynku byłej budowlanki, tam gdzie jest sala gimnastyczna - mówi Tomasz Zdonek, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury. - W wolną sobotę lub niedzielę będą mogli korzystać również z hali.
Dowództwo „Strzelca” nie kryje radości. - Od dawna staraliśmy się o poprawienie warunków lokalowych - mówi Monika Malczewska, komendant ZS „Strzelec”. - Pomieszczenia będziemy wykorzystywać nie tylko podczas zajęć i spotkań, ale również na cele magazynowe. Wybór miejsca nie jest przypadkowy, bo przecież od dawna współpracujemy z powiatem - dodaje.
Już niedługo związek zagospodaruje dwa pomieszczenia po byłym sklepiku szkolnym. Ważne również, że nie wymagają one praktycznie żadnego remontu.
Pierwsza siedziba związku w 1992 r. mieściła się na ul. Wrzosowej w mieszkaniu należącym do ówczesnego dowódcy oddziału. W 1993 roku została przeniesiona do obecnego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, później do lokalu w muszli koncertowej i kamienicy przy ul. Mościckiego 38. W 1999 roku, ze względu na zły stan techniczny budynku, siedzibą związku stała się piwnica w Miejskim Ośrodku Kultury. W 2002 roku strzelcy znów powrócili do ZSP nr 3. Ostatnio gościli na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Strzeleckiej. Jednak udostępnione pokoje były tak małe, że związek nawet nie miał gdzie trzymać sprzętu. Z tego powodu przez pewien czas nie była prowadzona rekrutacja.
To nie wszystkie nowości związane ze „Strzelcem”.
13 września, po 20 latach przerwy, tomaszowski oddział Ligi Obrony Kraju ściśle związany ze ZS „Strzelec”, otworzył strzelnicę. Obecnie jest w trakcie procedury rejestracyjnej Tomaszowskiego Klubu Strzelectwa „Strzelec”. Taka nazwa figurować będzie w rejestrze Polskiego Związku Sportów Strzeleckich.
- Będzie mogła do niego należeć praktycznie każda osoba - mówi Monika Malczewska, dowódca ZS „Strzelec” i prezeska tomaszowskiego LOK-u. - Po świętach powinniśmy już zakończyć budowę magazynu. Zakupiliśmy też dziesięć sztuk długiej broni pneumatycznej i pięć krótkiej. Ogrodzony, dobrze usytuowany obiekt już wzbudził duże zainteresowanie miłośników sportów strzeleckich z całego kraju. Korzystają z niego również mieszkańcy, przynosząc ze sobą np. wiatrówki. Nic dziwnego, mają do dyspozycji 18 stanowisk (możliwość umieszczenia tarczy maksymanie na odległość 50 metrów), wysokie i bardzo bezpieczne kulochwyty, miejsce na ognisko lub grilla i spory parking.
LOK prowadzi również szkolenie strzeleckie dla jednej z prywatnych szkół, a dokładnie uczestników kursów ochroniarskich.
Być może już na wiosnę zostaną przeprowadzone zawody strzeleckie. Są plany, by przy klubie zawiązały się sekcje związane w różnego rodzaju bronią, również zabytkową.


war   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (1014) z dnia 24 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator