tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »

REUMATOLOG specjalista internista ANNA GŁOWA - ...
czytaj dalej »

CYKLINOWANIE, układanie parkietów, renowacja ...
czytaj dalej »
 
Sport

 Sensacyjna Policja

 
Siatkówka amatorów

W czasie minionego weekendu tomaszowscy amatorzy rywalizowali w tradycyjnym Noworocznym Turnieju Piłki Siatkowej, którego początki sięgają lat 70. ubiegłego wieku. Patronat nad imprezą objął starosta tomaszowski.
Do rywalizacji w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (gastronomik) zgłosiło się dziewięć zespołów, które zostały podzielone na trzy grupy eliminacyjne. Do strefy medalowej wchodzili zwycięzcy grup i jedna drużyna z drugiego miejsca z najlepszym bilansem setów. Tym szczęśliwcem okazała się Policja, która w grupie pokonała Juniora 2:1 (18, -27, 13) i uległa Extomowi 1:2 (21, -22, -15).
Policjanci okazali się rewelacją imprezy. W półfinale zagrali ponownie z Extomem i wzięli rewanż, pokonując rywala 2:1 (-21, 15, 11). W wielkim finale Policja wygrała z ubiegłorocznym tryumfatorem Hubalem 2:1 (23, -17, 11). Trzecie miejsce przypadło Polskórowi po zwycięstwie nad Extomem 2:1 (-21, 22,15).
Barw Policji bronili: Roman Lenarcik (kapitan), Sebastian Adamczyk, Michał Poddębniak, Wojciech Poddębniak, Robert Stępień, Łukasz Gawarzyński i Michał Awdziewicz.
Pierwsze cztery zespoły zostały nagrodzone pucharami, dyplomami i upominkami ufundowanymi przez firmę Joka, która od 2002 r. wspomaga imprezę finansowo. Organizatorami turnieju były Zarząd Miejskiego TKKF oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z ZSP nr 2. Pomagały Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego oraz Wydział Kultury, Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta.
Niegdyś Turniej Noworoczny był sportowym powitaniem nowego roku, a teraz rozgrywany jest najczęściej w lutym, ze względu na przygotowania hal sportowych do studniówek. Organizatorzy zastanawiają się nad zmianą nazwy imprezy.


Ryszard Pożyczka   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (1021) z dnia 18 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator