tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »

RTV Serwis D. Kurzyk naprawa telewizorów, kamer, ...
czytaj dalej »

FOTOWOLTAIKA dla Firm i Osób Fizycznych.
czytaj dalej »
 
Zdarzenia

 Słońce na drodze

 
Dziesiątki kamizelek odblaskowych policjanci rozdali dzieciom z mniejszych miejscowości. Spotkania były również okazją do tego, by przypomnieć kilka ważnych zasad bezpieczeństwa. A wszystko po to, by ratować życie.Podczas spotkań dzieci chętnie zakładały kamizelki,
najważniejsze, by używały ich na co dzień.


To hasło ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej wspieranej przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji mającej na celu propagowanie zasad bezpieczństwa wśród dzieci, które poruszają się na drogach. Do akcji włączyli się oczywiście i nasi funkcjonariusze. Odwiedzili uczniów klas I-III szkół podstawowych w Żelechlinku, Rokicinach, Budziszewicach, Czerniewicach. W trakcie spotkań policjanci przypominali dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz mówili o zagrożeniach, jakie czyhają na najmłodszych uczestników ruchu drogowego, szczególnie w okresie zimowym.
Do zagrożeń może prowadzić nie tylko nieuwaga młodego pieszego, ale także warunki atmosferyczne, a zwłaszcza wcześnie zapadający zmrok i gorsza widoczność. W takich warunkach kierowca dostrzega pieszego w ostatniej chwili, wtedy najczęściej jest za późno na jego reakcję i uniknięcie potrącenia. Na zakończenie każdego spotkania policjanci rozdali wszystkim dzieciom kamizelki odblaskowe ufundowane przez organizatorów kampanii, które gdy będą używane na pewno zwiększą bezpieczeństwo naszych pociech.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (1017) z dnia 22 Stycznia 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator