Sport

Rywal zbyt silny

Druga liga piłki siatkowej mężczyzn.

Tomaszowscy siatkarze w siódmej kolejce pojechali do Radomia
na pojedynek z Czarnymi. Lechici powalczyli, ale nie zdołali urwać rywalowi nawet seta.
Czarni Radom – Lechia Tomaszów 3:0 (21, 24, 21).
Skład gospodarzy: Michał Jaszewski (kpt.), Przemysław Golec, Szymon Nowak, Mariusz Neroj, Marcin Kudłacik, Krzysztof Kusztelak i Piotr Drzewiecki – libero. Na zmiany wchodzili: Adam Czekaj i Paweł Rychlik. Trener Robert Malicki.
Mecz w Radomiu odbył się w piątek, a nie jak pierwotnie planowano w sobotę. Faworytem pojedynku byli gospodarze, ale liczyliśmy, że tomaszowianie podbudowani ostatnim zwycięstwem nad Legią powalczą choćby o jeden punkt. Nic tego. Choć Lechia zagrała zupełnie przyzwoicie, to nie zdołała urwać rywalowi nawet seta.
W porównaniu z poprzednimi meczami zobaczyliśmy istotną zmianę w składzie tomaszowskiej drużyny. Dotychczas rolę atakującego pełnił Bartek Latocha. W Radomiu atakującym był Kudłacik. I Marcin spełnił pokładane w nim nadzieje. Był znacznie skuteczniejszy od Bartka.
Pojedynek nie był zbyt długi. Trwał niespełna 80 minut. Gospodarze, niesieni dopingiem kibiców, tylko w drugim secie mieli sporo kłopotów. Przegrywali nawet 9:13, a w końcówce 18:20. Wyciągnęli jednak na 24:23. Przy stanie 24:24 goście najpierw zepsuli zagrywkę, a chwilę póź-niej arbiter odgwizdał im dotknięcie siatki.
W trzeciej partii Lechia początkowo też nieźle grała i prowadziła 12:8, ale w drugiej części seta dominowali radomianie. Popełnili oni generalnie mniej błędów, co było kluczem do zwycięstwa. Inna rzecz, że gospodarze wzmocnili się siatkarzami z pierwszej ligi. Rozgrywał słynny Jakub Bednaruk i robił to bardzo dobrze.
– Zagraliśmy niezły mecz, ale rywal był lepszy w końcówkach – mówi trener Malicki. – Wszystkie sety zaczynaliśmy prowadzeniem, ale później nie wytrzymywaliśmy ciśnienia i robiliśmy zbyt dużo błędów własnych. W taki sposób z silnymi rywalami wygrać się nie da. W tym spotkaniu faworyt był jeden i potwierdził, że należy do ścisłej czołówki tej grupy. My zobaczyliśmy, w którym miejscu jesteśmy i ile pracy jeszcze nas czeka.
***
Pozostałe wyniki siódmej kolejki: Armat Kozienice – Ósemka Siedlce 1:3, Legia Warszawa – AS Białołęka 0:3, AZS II UWM Olsztyn – AZS UW Warszawa 3:2, Wilga Garwolin – Pekpol Ostrołęka 2:3