tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

DIETA dr. J. Kwaśniewskiego, żywienie optymalne, ...
czytaj dalej »

FHU REMONT - PROFI* remontowo-wykończeniowe, ...
czytaj dalej »
 
Różności

 Ruchy na plaży

 

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o remoncie molo na Zalewie Sule-jowskim. Prawdopodobnie szybciej od molo zostanie zagospodarowany teren położony po jego lewej stronie.
Od kilku lat na tym odcinku wciąż się coś dzieje. Od strony tamy funkcjonuje jedna z najbardziej popularnych plaż, dalej są dwie wypożyczalnie sprzętu pływającego, w ubiegłym roku oficjalnie otwarto główną bazę tomaszowskiego WOPR-u. Nieco za nim znajduje się ogrodzony balami teren z drewnianym domkiem. Dbają o niego Państwowa Straż Pożarna i nurkowie z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. W tym roku obie służby przedłużyły dzierżawę nieruchomości z Nadzorem Wodnym w Smardzewicach. Obecnie na działce rozstawione są wojskowe namioty, gdyż kawaleryjscy płetwonurkowie prowadzą ćwiczenia na Zalewie Sulejowskim. O wyglądzie i stanie tego ogrodzonego terenu można dyskutować. Przez wiele lat korzystający z niego niewiele zrobili, by cieszył oko. Podobno służby zadeklarowały, że teraz będą bardziej o niego dbać.
Okazało się, że przyszłość tego miejsca zależeć będzie również od jednego ze smardzewickich stowarzyszeń, które tuż przy linii brzegowej zagospodarowuje niewielki plac. Już został ogrodzony, wyrównany tłuczniem, a obecnie na jego części kładziona jest kostka brukowa. Członkowie organizacji mają go wykorzystywać do celów rekreacyjnych. Dodatkowo chcą umieścić na wodzie ogólnodostępny skip. By dostęp do wody był nieskrępowany, trzeba będzie wyciąć dwa drzewa.
Z pewnością cieszy fakt, że coraz to nowe grupy interesują się działalnością na akwenie, zastanawia jednak, skąd takie zainteresowanie, skoro jakość wody w okresie letnim jest tragiczna.


war   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (1192) z dnia 24 Maja 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator