tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

PARKIECIARSTWO, CYKLINOWANIE - fachowo i ...
czytaj dalej »

PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy lek. ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Rozdawali jabłka i cytryny

 Jakub Sidwa, Amelia Lis i Konrad Koluszka z mł. asp. Rafałem Matysiakiem.


Zespół Szkolno-Przedszkolny w Smardzewicach we współpracy z Komendą Powiatową Policji 6 czerwca zorganizował akcję ph. ?Jabłko czy cytryna?. Troje uczniów (Amelia Lis, Jakub Sidwa, Konrad Koluszka) uczestniczyło wraz z mł. asp. Rafałem Matysiakiem w przeprowadzaniu kontroli drogowej. Każdy z zatrzymanych kierowców dostawał od nich do zjedzenia jeden z owoców wymienionych w haśle akcji. Ci, którzy stosowali się do obowiązujących przepisów, nagradzani byli słodkimi jabłkami. Łamiących zasady kodeksu drogowego częstowano cytrynami. Dostawali też od dzieci pouczenie, aby nie przekraczali prędkości, zwłaszcza w okolicach szkół i przejść dla pieszych.
- Udało się rozdać więcej jabłek niż cytryn, co pokazało, że coraz liczniejsza grupa kierowców dba również o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego - mówi Katarzyna Wosińska, szkolna pedagożka.
Dzięki tomaszowskim policjantom także podopieczni smardzewickiej placówki wiedzą dużo o bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Poznali pracę funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego oraz obejrzeli policyjny radiowóz. W podziękowaniu za poświęcony czas ofiarowali policjantom wykonane przez siebie rysunki.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (1143) z dnia 15 Czerwca 2012r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator