tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
TRANSPORT - 1,5 t i 6,5 t, winda, przeprowadzki, ...
czytaj dalej »

REUMATOLOG specjalista internista ANNA GŁOWA - ...
czytaj dalej »

CYKLINOWANIE, układanie parkietów, renowacja ...
czytaj dalej »
 
Zdarzenia

 Rozbijamy się w poślizgu

 
Codziennie pada śnieg, utrzymuje się mróz, a my nie zwalniamy. Na drogach coraz niebezpieczniej. Policja ostrzega, że może być jeszcze gorzej.

Od czwartku do poniedziałku (17-21 grudnia) policja odnotowała 12 kolizji, ponadto trzy zdarzenia zakwalifikowano jako wypadki. Okazuje się, że nie zraża nas aura za oknem. Przed tygodniem ostrzegaliśmy, a kierowcy nadal cisną pedał gazu. Przyczyną większości stłuczek jest właśnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, a także nieprawidłowe wymijanie i wyprzedzanie. Być może również chęć sprawdzenia swoich umiejętności w poślizgu lub innych ryzykownych manewrach.
W piątek, 18 grudnia o godz. 15.30 doszło do groźnego zdarzenia na trasie K-8, na skrzyżowaniu do Niebrowa i Zawady. Policja nadal poszukuje sprawcy.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 25-letnia kobieta oplem astrą przejeżdżała gierkówkę od strony Zawady. Przejechała pas w kierunku Katowic. Zatrzymała się na pasie rozdzielającym. W tym momencie na skrzyżowaniu od Niebrowa stał już autobus MZK, który również czekał na wolną drogę. Widząc możliwość przejechania, kobieta postanowiła ruszyć. Jednak na jej drodze pojawiło się srebrne bmw kombi, którego kierowca nieprawidłowo zatrzymał się po lewej stronie autobusu, uniemożliwiając oplowi bezpieczne zjechanie z „ósemki”. Dlatego na prawym pasie w tylny bok opla uderzyło cieżarowe iveco, którym kierował 48-letni mężczyzna. Zatrzymał samochód kilkanaście metrów dalej na poboczu. Astrę wyrzuciło na lewy pas i obruciło w stronę Zawady. Kierowca bmw uciekł w kierunku Katowic. Do szpitala zabrana została kobieta z opla. Na szczęście nic poważnego jej się nie stało. Jednak ze względu na to, że była w ciąży została zatrzymana na obserwację.
Zdarzenie najprawdopodobniej zakwalifikowane zostanie jako kolizja. Policja poszukuje kierowcy bmw i pewnie w najbliższych dniach go zatrzyma. Dlatego lepiej dla kierowcy byłoby, gdyby sam zgłosił się na komendę.
Tego samego dnia o godz. 22.40 na ulicy Warszawskiej 38-letni kierowca mercedesa za późno zauważył, że przed nim zatrzymały się auta. Wcisnął hamulec. Samochód, ślizgając się, uderzył w tył audi. Na zasadzie domina uszkodzeniu uległy jeszcze dwa auta. Opel i suzuki. Kierowca mercedasa został ukarany 500-złotowym mandatem.
W sobotę mało brakowało, a doszłoby do niemal identycznych zdarzeń. O godz. 12.20 ulicą św. Antoniego jechał w kierunku Brzustówki 28-letni tomaszowianin sportową wersją audi (na zdjęciu). Na wysokości garaży, na śliskiej nawierzchni, nie zapanował nad pojazdem i zjechał na przeciwny pas. Prawdopodobnie samochód postawiło w poprzek drogi. W poślizgu uderzył prawą, przednią częścią auta w przód nadjeżdżającej z przeciwka s¶kody felicii. Sprawcę obróciło w taki sposób, że znalazł się za uderzonym pojazdem. Auta były mocno rozbite. Szczęście, że nikomu nic poważnego się nie stało.
O godz. 17.00 na ul. Bartosza Głowackiego naprzeciw siebie jechały również bmw i s¶koda felicia. Kierowcy, mijając się, zjechali zbyt blisko do osi jezdni i samochody otarły się dość mocno bokami. Policja uznała, że obaj są współwinni zdarzeniu.
W niedzielę, 20 grudnia doszło do wypadku. Tego dnia ulicą Barlickiego od ronda Andersa VW vento kierowała 32-letnia kobieta. Jechała z mężem i 8-letnim dzieckiem. Nagle zza zaparkowanych po prawej stronie aut, wprost pod jej samochód wbiegł chłopiec. 10-latek trafił do szpitala z urazem głowy i podejrzeniem wstrząśnięcia mózgu.
Policja apeluje o szczególną uwagę w najbliższych dniach.
- Zapowiadane są dodatnie temperatury - mówi asp. sztab. Marek Orzelski z tomaszowskiej komendy. - Zrobi się plucha i kierowcy się rozluźnią. A kiedy w nocy będą przymrozki, na ulicach i chodnikach będzie bardzo ślisko.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (1014) z dnia 24 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator