tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy KAMILA ...
czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »

SYSTEMY Sygnalizacji Włamania i Napadu, Systemy ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Rodzinny rajd po lesie

 Prawie wszyscy uczestnicy wyprawy do lasu koło Żywocina.


Kompleks lasów leśnictwa Żywocin leżący na granicy gmin Ujazd, Będków i Tomaszów nie należy do największych. Daleko mu do lasów spalskich czy tych otaczających Zalew Sulejowski. Jednak tę leśną enklawę otoczoną terenami rolniczymi cechuje różnorodność flory i fauny. Leciwe lasy z przewagą sosny kryją w swoim wnętrzu wiele ciekawostek przyrodniczych. Nic zatem dziwnego, że tu właśnie Nadleśnictwo Brzeziny przy współudziale Koła Łowieckiego "Szarak" urządziło punkt edukacji leśnej, pomagający poznać tajemnice życia tego ekosystemu. Punkt odwiedzają dzieci i młodzież, ucząc się przyrody i zachowań proekologicznych.
W sobotę, 8 czerwca gospodarujący w leśnictwie Żywocin leśniczy Paweł Justyna przyjmował grupę dzieci z przedszkola w Ujeździe. Towarzyszyli im rodzice, babcie i rodzeństwo. W sumie do "szarakowej" hubertówki przyjechało ok. 180 osób, w tym prawie setka dzieci. Rajd leśnymi ścieżkami i duktami był pierwszą częścią programu dnia. Wędrowanie zaplanowano na ok. 2,5 godziny i urozmaicono punktami kontrolnymi, gdzie uczestnicy musieli wykazać się przyrodniczą wiedzą. W tej części imprezy organizatorom pomagali harcerze, 14 druhen i druhów, z tomaszowskiego 111. Szczepu Środowiskowego ZHP "Kresy" pod komendą Kasi Gil, który z ujezdzkim przedszkolem współpracuje już od pewnego czasu. Po wędrówce i posiłku był czas na śpiewanie piosenek.
Jak nam powiedziała dyrektorka przedszkola Emilia Małagowska, podobne imprezy organizowane są co roku i są znakomitym sposobem na integrację rodziców, dzieci i przyjaciół przedszkola, dzięki którym wszystko wypadło znakomicie. Państwo Karczewscy z Łomin, którzy prowadzą przetwórnię mięsną i p. Maj, właściciel piekarni z Ujazdu zadbali o poczęstunek, a harcerze pomogli w organizacji. Wszystkim należą się podziękowania od organizatorów i uczestników rodzinnego pikniku.


JaPa   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (1195) z dnia 14 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator