tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

NAPRAWA AGD - lodówki, zamrażarki, pralki ...
czytaj dalej »

DIETA dr. J. Kwaśniewskiego, żywienie optymalne, ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Rodzinna wigilia w TUTW

 

Jedno z najliczniejszych spotkań opłatkowych, które tradycyjnie odbywają się przed świętami Bożego Narodzenia w różnych stowarzyszeniach i organizacjach miało miejsce w piątek, 18 grudnia. W sali bankietowej hotelu „Alabastro” przy wigilijnym stole spotkało się blisko 200 osób - słuchaczy Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz zaproszonych gości. Wśród tych ostatnich znaleźli się wszyscy trzej prezydenci miasta oraz przewodniczący i wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej (Zenon Łaski i Wacława Bąk). Władze powiatu reprezentował Grzegorz Wągrodzki, zastępca naczelnika Wydziału Edukacji.
Zgromadzonych powitała Ewa Biazik, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Kultury, w murach którego studenci seniorzy mają większość swych zajęć. W świąteczny nastrój wprowadził zaś wszystkich występ uniwersyteckiego chóru (pod batutą Łukasza Borońskiego), który wykonał kilka popularnych i parę mniej znanych kolęd. Kiedy chór powstawał dwa lata temu, zgłosiło się do niego zaledwie sześć pań. Teraz jest to już kilkunastoosobowa grupa wzbogacona o trzy męski głosy. Na opłatkowym spotkaniu zadebiutowała też zawiązana kilka tygodni temu sekcja teatralna, której liderką została Elżbieta Jakóbczyk, była dyrektorka MOK. To pod jej kierunkiem, a przy pomocy Magdaleny Majdy, instruktorki teatralnej z MOK, sekcja teatralna przygotowała poetycki program wigilijny. Tę część wieczoru zakończyło wystąpienie Krystyny Wilk, prezeski TUTW, która życzyła swoim koleżankom i kolegom „by smak życia w trzecim wieku miał słodycz miłości, zapach radości i wprawiał w nieustający stan sprawności psychofizycznej”.
Najważniejszym momentem każdej wigilijnej kolacji jest łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń, czego również nie zabrakło i na tym spotkaniu. Najbardziej zasłużone i zaangażowane w prace na rzecz TUTW osoby zostały obdarowane przez zarząd stowarzyszenia drobnymi upominkami. Na świątecznych stołach królowały tradycyjne wigilijne potrawy, do których seniorzy zasiedli po zakończonej części oficjalnej.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (1014) z dnia 24 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator