tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

BICOM mgr. E. RUSINEK Komputerowe testowanie i ...
czytaj dalej »

TRANSPORT - 1,5 t i 6,5 t, winda, przeprowadzki, ...
czytaj dalej »
 
Różności

 Razem świętujmy Dzień Weterana

 
25. Brygada Kawalerii Powietrznej zaprasza

W środę, 29 maja żołnierze 25. Brygady Kawalerii Powietrznej zapraszają mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego i okolic do wspólnego świętowania Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ. Święto połączone będzie z dniem otwartych koszar.
To święto zostało uchwalone przez Sejm w 2011 roku, a obchodzone po raz pierwszy było w roku ubiegłym. Ma przypominać i honorować żołnierzy, którzy brali udział w zagranicznych misjach i utrwalać pamięć tych, którzy na tych misjach polegli.
Uroczystość odbędzie się na stadionie wojskowym przy ul. Piłsudskiego 72 w godz. 9.00-14.00. O godz. 10.00 odprawiona zostanie msza polowa z asystą honorową w intencji weteranów i żołnierzy poległych oraz zmarłych podczas wykonywania zadań w Polskich Kontyngentach Wojskowych. O godz. 11.00 rozpocznie się apel pododdziałów 25. BKPow. Około 12.00 żołnierze 7. batalionu kawalerii powietrznej zaprezentują widzom swoje nietuzinkowe umiejętności.
Od 9.00 do 14.00 będzie można obejrzeć wystawę sprzętu wojskowego, poznać sposoby jego używania, sprawdzić swoje umiejętności. Dla dzieci przewidziane są konkursy i zabawy. Dla uczniów może to być wspaniała lekcja współczesnej historii. Kawalerzyści pokażą nie tylko elementy uzbrojenia: broń osobistą, moździerze, działka przeciwlotnicze, ale także pojazdy wraz z wyposażeniem. Dzieci będą mogły między innymi sprawdzić jak działa sprzęt, którym posługują się saperzy i jak pomocy udzialają ratownicy z jednostki ewakuacji medycznej.
Podczas imprezy odbędzie się również prezentacja książki mjra Sławomira Miszczuka "Sen o szabli, czyli jak Buk kawalerię tworzył", w której opisana jest historia tworzenia jednostki wojskowej noszącej imię 7. Pułku Ułanów Lubelskich w Nowym Glinniku oraz jej twórcy i pierwszego dowódcy, gen. broni Tadeusza Buka, który zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej.


war   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (1192) z dnia 24 Maja 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator