tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
SYSTEMY Sygnalizacji Włamania i Napadu, Systemy ...
czytaj dalej »

UROLOG SPECJALISTA DR N. MED. K. DĄBROWSKI. USG. ...
czytaj dalej »

BIURO Podatkowe "Berry", księgi, ewidencje VAT, ...
czytaj dalej »
 
Sport

 Rajdowa Spała

 

W dniach 17-19 czerwca Spała stanie się rowerową stolicą Polski. Szlakami Spalskiego Parku Krajobrazowego będzie się ścigać ponad 200 wielbicieli jednośladów z całego kraju.
Rajd Bike Orient, czyli kolarskie zmagania na orientację, to największa tego typu impreza w regionie łódzkim, organizowana przez Klub Turystyki Rowerowej Bike Orient.
Trzydniowa impreza będzie podzielona na dwie części. W piątek i sobotę (17-18 czerwca) zostaną rozegrane zawody. Ich uczestnicy będą mieli do wyboru trzy trasy rowerowe. Trasa rekreacyjna będzie liczyć 50 km. Zawodnicy rywalizujący na niej będą musieli w ciągu 10 godzin, przy pomocy map, odnaleźć na trasie od 1 do 7 punktów kontrolnych. Będą je oznaczać i w ten sposób zbierać punkty do klasyfikacji łącznej. W tym samym limicie czasowym będą musieli zmieścić się rowerzyści, którzy wybiorą trasę ?giga?, długości 160 km. Tutaj do odnalezienia będzie od 8 do 20 punktów kontrolnych. Czas przejazdu nie będzie więc jedynym kryterium klasyfikującym zawodników.
Największą kondycją, wszechstronnością i orientacją w terenie będą musieli wykazać się zawodnicy startujący na trasie przygodowej. Tutaj w ciągu 24 godzin będzie do pokonania 155 km, z czego na rowerze do przejechania tylko 50 km. Oprócz tego 50 km trekkingu, 15 km biegu na orientację, 22 km na rolkach i 18 km kajakiem. Na trasie będą znajdowały się aż 42 punkty kontrolne, z których każdy będzie miał przypisaną inną wartość punktów. Na zawodników będą czekać również zadania specjalne, tj. zjazd na linie przez rzekę, przeszukiwanie fragmentu lasu czy eksploracja bunkrów.
Trzeci dzień imprezy (19 czerwca, niedziela) będzie przeznaczony na rekreację rowerową. Rozegrany tego dnia rajd krajoznawczy będzie miał charakter wycieczki. Rowerzyści będą jechać 40 km trasą, na której przebycie organizatorzy przeznaczyli nawet 7 godzin.
Chętni do udziału w rajdzie powinni wypełnić formularz dostępny na stronie http://bikeorient.pl/form-bo-spala.php. Do 6 czerwca obowiązywała obniżona opłata startowa, ale dla czytelników Tomaszowskiego Informatora Tygodniowego organizatorzy przesunęli ten termin do 13 czerwca. Wystarczy podczas rejestracji powołać się na nasz tygodnik.
Obniżone wpisowe na rajd rowerowy wynosi 40 zł (dzieci i młodzież do 18 lat 30 zł), a po 13 czerwca 60 zł, na rajd przygodowy 70 zł (ulgowy 50 zł), zespół 140 zł, po terminie 100 zł (ulgowy 70 zł), zespół 200 zł.
Uczestnictwo w rajdzie krajoznawczym jest bezpłatne. Będzie można zgłaszać się w niedzielę przed startem w godz. 9.00-10.00.


ag   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (1090) z dnia 9 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator