tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy lek. ...
czytaj dalej »

JAN MINCER - specjalista ginekolog, położnik, ...
czytaj dalej »
 
Kultura

 Ptasie radio

 Przy Gimnazjum nr 6 powstał mural
inspirowany wierszem Juliana Tuwima "Ptasie radio".


Wiersz pod tym tytułem autorstwa Juliana Tuwima był inspiracją dla młodych twórców wielkoformatowego murala, jaki powstał w minioną sobotę (18 maja) na tyłach garaży przy Gimnazjum nr 6. Stworzyli go wspólnie uczestnicy warsztatów zorganizowanych w naszym mieście w ramach projektu "Graffiti - Sztuka Miasta 4" realizowanego w wybranych miejscowościach województwa przez Łódzki Dom Kultury. Jego partnerem i koordynatorem działań w Tomaszowie był Miejski Ośrodek Kultury.
Sobotnie malowanie murala kilka dni wcześniej poprzedzone zostało zajęciami teoretycznymi na temat historii i zasad street artu oraz ćwiczeniami, które poprowadzili artyści na co dzień zajmujący się tą formą sztuki oraz absolwenci i wykładowcy łódzkich i wrocławskich szkół artystycznych. Po warsztatach chętni mogli przygotować własne projekty, w oparciu o które stworzono właśnie wielkoformatowe malowidło przy Gimnazjum nr 6.
- Zebraliśmy najfajniejsze pomysły młodych adeptów sztuki, wśród których wyróżniały się zwłaszcza rysunki uczniów tutejszego Liceum Plastycznego, i połączyliśmy je z naszymi projektami, które mieliśmy już wcześniej przygotowane, tworząc jeden spójny obraz - mówi Piotr Saul, absolwent wrocławskiej ASP, grafficiarz i beatbokser, jeden z instruktorów uczestniczących w projekcie "Graffiti - Sztuka Miasta 4". - Graffiti zazwyczaj kojarzy się z tęczowymi barwami. Tym razem, żeby uniknąć pewnej kakofonii kolorystycznej, zdecydowaliśmy się tylko na cztery kolory: biały, szary, czarny i czerwony, które wprowadziły nam swego rodzaju harmonię w różny nieco stylistycznie mural.
Sobotniemu tworzeniu graffiti towarzyszyły także warsztaty z beatboksu oraz hip-hopu, które poprowadzili łódzcy beatbokserzy Zorak i Kliford, czyli bracia Marcin i Michał Szymańscy oraz Piotr Saul (Saulik), a także konkursy z nagrodami dla dzieci i młodzieży.
Podsumowanie projektu "Graffiti - Sztuka Miasta 4" odbędzie się w lipcu w Łodzi. Wezmą w nim również udział tomaszowianie.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (1192) z dnia 24 Maja 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator