tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

RTV Serwis D. Kurzyk naprawa telewizorów, kamer, ...
czytaj dalej »

BIURO Podatkowe "Berry", księgi, ewidencje VAT, ...
czytaj dalej »
 
Różności

 Przyszłość jest kobietą

 






Pierwszy w naszym mieście i pierwszy w województwie łódzkim lokalny Kongres Kobiet odbędzie się 13 kwietnia (w sobotę) w Ośrodku Kultury "Tkacz".
Reakcje na to, że w Tomaszowie odbędzie się kongres kobiet są dwie. Mężczyźni pytają: czemu ma to służyć? Kobiety wzdychają: nareszcie.
Lokalne kongresy kobiet są pochodną ogólnopolskiego KK, który po raz pierwszy odbył się w czerwcu 2009 r. Kierowane są do kobiet wywodzących się z różnych środowisk, ale ponadpartyjnie. Mają uwypuklać problemy związane z istniejącą wciąż dyskryminacją kobiet, zachęcać je do aktywnego udziału w życiu publicznym, w tym politycznym, w lokalnych środowiskach.
Taka idea przyświeca też tomaszowskiemu kongresowi, którego organizatorem jest Klub Kobiet "Osiem i pół".
- Nasz kongres odbędzie się pod hasłem "Przyszłość jest kobietą", bo kobiety, ich energia, aktywność i pracowitość dają nadzieję na budowanie lepszej rzeczywistości niż obecna, której autorami w zdecydowanej większości są mężczyźni - mówi Małgorzata Wałach, jedna z organizatorek TKK.
Na imprezę złożą się panele dyskusyjne poświęcone samorządności, opiece nad osobami zależnymi, jako pracy spadającej w głównej mierze na kobiety oraz różnym formom aktywności kobiecej. Gościem I TKK będzie członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet i jego główna inicjatorka prof. Magdalena Środa.
Głównemu nurtowi towarzyszyć będą liczne działania skierowane do kobiet. Bezpłatnych porad udzielać będą psycholożki, ginekolożki, pediatra. Pełnomocniczka ds. równego traktowania działająca przy prezydencie miasta Łodzi opowie o tym, z jakimi problemami spotka się na co dzień w pracy i jakie problemy stara się rozwiązywać. W tzw. Parku Kobiet pojawią się stoiska z biżuterią i kosmetykami. Do aktywności ruchowej zapraszać będzie Fitness Klub Kasi Kuc. Teatr "Zapominajki", działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku zaprezentuje spektakl "Ofiara".
Na finał panie, które wezmą udział w kongresie, zaproszone zostaną do wykonania wspólnego tańca, a końcowym akordem będzie artystyczna niespodzianka. To prezent organizatorek dla uczestniczek spotkania. - Na razie nie chcemy zdradzać nazwiska artystki, która wystąpi na zakończenie kongresu, powiedzmy jedynie, że to była tomaszowianka, która z sentymentem wspomina miasto swojego dzieciństwa - mówi Liliana Pułka z KK "Osiem i pół".
Wszystkie spotkania i panele, które odbędą się w ramach TKK są bezpłatne. Jednak, aby wziąć w nich udział panie muszą się wcześniej zarejestrować. Jest to konieczne ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w OK "Tkacz". Więcej informacji na temat TKK na stronie www.tomaszowskikongreskobiet.pl. Od tej chwili rozpoczyna się rejestracja na I TKK. Można jej dokonać drogą e-mailową, adres: rejestracja@tomaszowskikongreskobiet.pl lub telefonicznie, tel. 882 072-257.
Uwaga! Rejestracja jest jedynym warunkiem, który uprawniał będzie do udziału w wydarzeniu. Organizatorki nie przewidują rozsyłania zaproszeń.
I TKK odbywa się pod matronatem Stowarzyszenia Kongres Kobiet oraz pod patronatem marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia. Patronem medialnym kongresu jest TIT.


Agnieszka Łuczak   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 10 (1181) z dnia 8 Marca 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator