tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy lek. ...
czytaj dalej »

BIURO Podatkowe "Berry", księgi, ewidencje VAT, ...
czytaj dalej »

TRANSPORT - 1,5 t i 6,5 t, winda, przeprowadzki, ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 Przy Barlickiego bez zmian

 

Rozpoczął się siódmy rok oczekiwania na galerię Mazovia, która miała stanąć na lewym brzegu Wolbórki przy ul. Barlickiego.
W pierwszej wersji na ponad 6 ha ziemi miało powstać 50.000 mkw. powierzchni handlowo-usługowej pod dachami, w tym 80 sklepów, cztery sale kinowe, a także mieszkalne lofty. Inwestycja miała przynieść ponad 500 miejsc pracy i kosztować prawie 300 mln zł. W czerwcu 2008 r. firma Star City (właściciel terenu) uzyskała decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowaniu terenu wydaną przez Urząd Miasta. Wydawało się wtedy, że jest już tylko krok do rozpoczęcia inwestycji. Miasto, które w tym czasie zaczynało przygotowania do rewitalizacji centrum, część projektów ukierunkowało tak, by wesprzeć przyszłą galerię. Zaprojektowano rewitalizację parku nad Wolbórką, oba brzegi rzeki miały połączyć mostki przeznaczone wyłącznie do ruchu dla pieszych.
Problemy, których konsekwencją jest dzisiejszy stan rzeczy, rozpoczęły się od działań, jakie podjęło Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców Powiatu Tomaszowskiego, które zaskarżyło decyzję o warunkach zabudowy do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Piotrkowie. Orzeczenie SKO zahamowało zamierzenia inwestycyjne.
W kwietniu 2011 r. spółka o nazwie Galeria Mazovia kupiła od Star City teren nad Wolbórką. Znów odżyła nadzieja na inwestycję. Tym razem padła deklaracja, że do końca 2012 r. powstanie ?atrakcyjny architektonicznie obiekt handlowy z rozbudowaną funkcją rozrywkową?.
Niedługo po tym właściciel terenu przestał płacić miastu podatek od nieruchomości. Dane dotyczące zaległości są niejawne, ale można przypuszczać, że przekroczyły już milion złotych. Choć nad Wolbórką nadal nic się nie dzieje, to właściciel terenu wciąż deklaruje chęć rozpoczęcia budowy i zapewnia, że ma inwestora. Prowadzi też ponoć rozmowy z potencjalnymi dzierżawcami powierzchni handlowych w wybudowanym obiekcie.
Prezydent Rafał Zagozdon potwierdza, że w ostatnim czasie Galeria Mazovia zwróciła się do miasta o wydzierżawienie niewielkiej działki o powierzchni ok. 300 mkw., która niezbędna jest w procesie planistycznym. - Te deklaracje i dzierżawa świadczą jedynie o tym, że właściciel terenu nie ustaje w szukaniu rozwiązań, które doprowadziłyby do rozpoczęcia inwestycji, ale to wszystko, co mogę o tych zamiarach powiedzieć - mówi.
Galeria Mazovia nie złożyła jednak do tej chwili wniosku o pozwolenie na budowę, a to oznacza kolejny rok bałaganu nad Wolbórką.


(ał)   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 10 (1181) z dnia 8 Marca 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator