tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

DIETA dr. J. Kwaśniewskiego, żywienie optymalne, ...
czytaj dalej »

NAPRAWA AGD - lodówki, zamrażarki, pralki ...
czytaj dalej »
 
Teren

 Przetarg na ośrodek zdrowia

 
Smardzewice, gmina Tomaszów

Wybudowany w ubiegłym roku ośrodek zdrowia w Smardzewicach stoi pusty. Mieszkańcy wsi mają nadzieję, że sytuacja wkrótce się zmieni i w nowym budynku zacznie działać poradnia. W przyszłym tygodniu ma być rozstrzygnięty przetarg na dzierżawę obiektu.
Zbudowany przez gminę ośrodek oficjalnie oddano do użytku w końcu września ubiegłego roku, ale do dziś nie zaczął działać. Gmina nie zamierzała prowadzić samorządowej przychodni. Nieruchomość w drodze przetargu miała być wydzierżawiona pod działalność związaną z ochroną zdrowia na 15 lat. Przetarg zakończył się w październiku roku. Wygrał Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Rehabilitacji ?Krybart?, który zaproponował czynsz w wysokości 6.302 zł netto.
Ośrodek miał zapewnić bezpłatną, czyli na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, opiekę zdrowotną od początku tego roku. ?Krybart? jednak nie dostał kontraktu bo nie zdobył wystarczającej liczby pacjentów. W lutym Krystyna Strzelecka, właścicielka firmy, zrezygnowała z dzierżawy. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.
Nowy przetarg został ogłoszony na początku kwietnia. Termin składania ofert minie 22 kwietnia. Cenę wywoławczą czynszu ustalono na 4,5 tys. zł plus VAT miesięcznie. Opłata będzie waloryzowana corocznie o podawany przez GUS wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych. Cena jest jedynym kryterium oceny ofert.
Jak mówi wójt Franciszek Szmigiel, celem dzierżawy jest prowadzenie w budynku zadań z zakresu co najmniej podstawowej opieki zdrowotnej, ale dobrze by było, gdyby przyjmowali także lekarze specjaliści. Dzierżawca zobowiązany będzie nie później niż do 30 czerwca wypełnić wszelkie procedury rejestrowe, wymagane dla prawidłowego funkcjonowania zakładu opieki zdrowotnej oraz zawrzeć umowę z NFZ.
Smardzewicki ośrodek zdrowia stoi przy ul. Głównej prawie na przeciwko gminnej szkoły. Ma 437 mkw. powierzchni użytkowej.


(poż)   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (1187) z dnia 19 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator