tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy lek. ...
czytaj dalej »

DIETA dr. J. Kwaśniewskiego, żywienie optymalne, ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Przedwiośnie w TPD

 

W Towarzystwie Przyjaciół Dzieci odbyły się pierwsze spotkania, które zaowocują XI koncertem charytatywnym na rzecz dzieci z ubogich rodzin. Prawdziwa burza mózgów ma na celu kontynuowanie tradycji, a zarazem wprowadzenie zmian w formie prezentacji i składzie osobowym koncertu. „Serce na Dłoni” odbędzie się 21 maja i już wiadomo, że przyniesie liczne niespodzianki.
Dochody z ubiegłorocznego koncertu zostały dobrze spożytkowane, sfinansowano kolonie letnie w Łazach i półkolonie w Tomaszowie. O wypoczynku letnim informowano, zatem kilka słów o zimowisku.
Każdy dzień od 9.00 do 15.00 wypełniony był bogatym programem, nad realizacją którego czuwały dwie nauczycielki i dwie stażystki. Warto wspomnieć o najciekawszych wydarzeniach: ćwiczenia na ściance wspinaczkowej, zwiedzanie komendy policji połączone ze spotkaniem z funkcjonariuszami i pogadanką o bezpieczeństwie, wycieczka do Aqua Parku „Fala” w Łodzi i kina „Helios” w Piotrkowie, wizyta w muzeum - zwiedzanie wystaw, projekcja filmu „Dzikie Karpaty”, odwiedziny w Skansenie Rzeki Pilicy, zabawa w wyrób biżuterii w MOK, zajęcia komputerowe i pogadanka o bezpieczeństwie w sieci, ćwiczenie małych form teatralnych w ramach przygotowań do konkursu „Talenty roku” i „Mini Playback Show”, w którym uczestnicy zimowiska zdobyli III miejsce i dwa wyróżnienia. Dzieci cieszą się z osiągnięć, a także z nagród w trwającym cały turnus konkursie grzeczności, zadowolone z posiłków (śniadania, obiady, podwieczorki). Kinga, Natalka, Dominika i Mateusz, z którymi rozmawiałam na temat zimowiska, z błyskiem w oczach opowiadają o zjeżdżalniach w „Fali”, zwierzakach w muzeum, pięknym kinie „Helios”, z sentymentem wspominają także kolonie nad morzem.
Dochód z tegorocznego koncertu będzie tradycyjnie przeznaczony na wypoczynek letni i zimowy dzieci z ubogich rodzin i tylko od nas zależy, ile spośród nich skorzysta z tego dobrodziejstwa. Oferta kolonijna skierowana jest ponadto do uczestników z częściową i pełną odpłatnością. Ośrodek wypoczynkowy „Bryza” w Łazach k. Mielna, położony w bezpośredniej bliskości morza, zapewnia kolonistom bezpieczny pobyt (ogrodzony teren), ciekawe formy wypoczynku, mieszkanie w pokojach dwuosobowych, wyposażonych w łazienkę. Pełna odpłatność w tym roku będzie wynosiła około 990 zł. Doświadczona, sprawdzona kadra pedagogiczna, dwóch ratowników, bezpieczna baza, zapewniają dzieciom godziwy i atrakcyjny wypoczynek.
Warto kupić bilet na koncert, warto także już teraz zastanowić się, czy nie wyekspediować swojego dziecka na tak atrakcyjne wakacje.


Emilia Tesz   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (1025) z dnia 18 Marca 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator