tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »

JERZY RATAJSKI - pediatra, neurolog dziecięcy, ...
czytaj dalej »

CYKLINOWANIE, układanie parkietów, renowacja ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Przedsiębiorczość kobiet 45+

 Warsztaty zorganizowane przez eurposłankę Joannę Skrzydlewską (na zdjęciu z lewej) poprowadziła Ilona Orczykowska, trenerka biznesu.


Jak założyć własną firmę, gdzie szukać środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej, jaką wybrać formę opodatkowania, czy lepiej działać indywidualnie czy w spółce, jak napisać biznesplan, co to są inkubatory biznesu i przedsiębiorczości, kto może założyć spółdzielnię socjalną i jakie są jej uprawnienia - te i inne informacje uzyskały tomaszowianki, biorące udział w bezpłatnych zajęciach warsztatowo-szkoleniowych, które odbyły się w piątek, 12 kwietnia w Ośrodku Kultury "Tkacz".
Spotkanie zostało zainicjowane przez Joannę Skrzydlewską, posłankę do Parlamentu Europejskiego, która następnego dnia uczestniczyła także w I Tomaszowskim Kongresie Kobiet. Zajęcia poprowadziła Ilona Orczykowska, trenerka biznesu.
- Warsztaty skierowaliśmy do pań 45+, ponieważ w tej grupie wiekowej mamy najwięcej bezrobotnych kobiet na terenie województwa łódzkiego - wyjaśnia Joanna Skrzydlewska. - Często tracą one pracę z dnia na dzień i bardzo trudno jest im się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Podjęcie własnej działalności gospodarczej niejednokrotnie może być dla nich jedyną możliwością powrotu na rynek pracy, ale także uniezależnienia się. Mam nadzieję, że dzięki temu spotkaniu panie nabiorą odwagi do realizowania swoich marzeń i pomysłów zawodowych, choć na pewno jest im trudniej niż panom, bo mają na głowie jeszcze dom i wychowanie dzieci. Jednak wszystkie statystyki i badania pokazują, że kobiety są o wiele lepiej zorganizowane od mężczyzn. Potrzebują tylko odpowiedniego bodźca. I mam nadzieję, że takim bodźcem będą właśnie te warsztaty.
W szkoleniu uczestniczyło ponad 30 pań oraz kilku panów. Byli wśród nich bezrobotni, ale i tacy, którzy prowadzą już swoje firmy, lecz szukają dla siebie miejsca w innej branży. Oprócz przydatnych informacji uczestnicy warsztatów uzyskali dyplomy potwierdzające odbycie szkolenia. Chętni będą też mogli skorzystać z bezpłatnych porad prawnych przy otwieraniu własnej działalności gospodarczej, którą zapewni współpracujący z Biurem Poselskim Joanny Skrzydlewskiej prawnik.


ag   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (1187) z dnia 19 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator