tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy lek. ...
czytaj dalej »

GABINET pediatryczno-pneumonologiczno-alergologicz ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Promowali Okrąglicę

 


Tomaszowska Okrąglica to produkt turystyczny, który skupia trzy atrakcje - Skansen Rzeki Pilicy, groty nagórzyckie i rezerwat Niebieskie Źródła. Ich połączenie ma sprawić, że nasze miasto będzie odwiedzać więcej turystów.
By jednak tak się działo, informację o ich istnieniu trzeba posłać w świat. Szansę na rozreklamowanie tego produktu magistraccy urzędnicy przy wydatnej pomocy Skansenu Rzeki Pilicy wykorzystali podczas ostatniego jarmarku spalskiego.
Oprócz folderów turystycznych, mapek dla dzieci, plansz informacyjnych pojawiły się też elementy inscenizacji i inne formy przekazu, które miały rozbudzić ciekawość odwiedzających jarmark i zachęcić do zobaczenia tomaszowskich atrakcji.
Promocja Okrąglicy skoncentrowała się tym razem zwłaszcza na otwartej w lutym Podziemnej Trasie Turystycznej ?Groty Nagórzyckie?, która od 1 czerwca stała się filią Skansenu Rzeki Pilicy. Chętni mogli obejrzeć m.in. taczkę z odłamkami skały piaskowcowej z grot, wiaderka z piaskiem nagórzyckim i narzędzia (łopaty i kilofy), które służyły niegdyś do wydobywania piasku, a także zdjęcia grot - zarówno archiwalne, jak i nowe, przedstawiające wyrobisko już po jego adaptacji i aranżacji na podziemną trasę turystyczną. Nie zabrakło też informacji o historii oraz obecnym wykorzystaniu tego miejsca. Można też było usłyszeć legendę o grasującym w grotach nagórzyckich zbóju Madeju i podanie o nagórzyckim diable. Opowiadali je dyrektor skansenu Andrzej Kobalczyk (sam przebrany za zbója i dzierżący w ręce olbrzymią maczugę) oraz oprowadzająca turystów po grotach Karolina Pawlak.
Przygotowano też niespodziankę dla najmłodszych. Chętni z pomocą szablonów i piasku mogli bawić się w tworzenie przeróżnych ornamentów, co przypominało dawny zwyczaj dekorowania piaskiem z grot podwórek przy chłopskich zagrodach.


Andrzej Kobalczyk i Karolina Pawlak.


Usypywanie obrazków z piasku podobało się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (1143) z dnia 15 Czerwca 2012r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator