tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
PEDIATRA A. ŚMIETANKA. Wizyty domowe, tel. 44 ...
czytaj dalej »

BIURO Podatkowe "Berry", księgi, ewidencje VAT, ...
czytaj dalej »

RTV Serwis D. Kurzyk naprawa telewizorów, kamer, ...
czytaj dalej »
 
Różności

 Procent na paczkę

 


Do końca kwietnia trzeba rozliczyć się z fiskusem. 1% podatku możemy przekazać na rzecz organizacji pożytku publicznego.
Jedną z nich jest Stowarzyszenie "Wiosna", które organizuje ogólnopolską akcję pomocy "Szlachetna paczka". W ubiegłym roku, w dwunastej edycji akcji, pomoc dotarła do ponad 13 tys. rodzin. Darczyńcy kupili prezenty za łączną kwotę 22,5 mln złotych. W całym kraju zaangażowało się 300 tys. ludzi, w tym 7,8 tys. wolontariuszy z 432 rejonów.
Po raz drugi do akcji włączył się rejon tomaszowski, gdzie prezenty przygotowano dla 47 rodzin. W debiutującym rejonie Ujazdu świąteczne paczki otrzymało 18 rodzin.
- To działanie ponad wszelkimi podziałami politycznymi czy wyznaniowymi. W paczkę zaangażowały się tomaszowskie parafie katolickie (z ul. św. Antoniego i Niskiej) oraz Społeczność Chrześcijańska Tomy. Również politycy reprezentujący odmienne poglądy. W tym roku "paczka" w naszym mieście będzie oczywiście kontynuowana, ale chcielibyśmy włączyć Tomaszów do "Akademii przyszłości", organizowanej przez Stowarzyszenie "Wiosna". Ona działa już w wielu miastach w Polsce, na zasadzie wolontariatu 1 na 1. Darczyńcy (opiekunowie) spotykają się z dziećmi i pomagają im w rozwiązywaniu codziennych problemów, m.in. odrabiają razem lekcje. Projekt skierowany jest do konkretnej szkoły - wyjaśnia Małgorzata Kobalczyk, liderka rejonu tomaszowskiego "Szlachetnej paczki" w 2012 r.
1% na "Szlachetną paczkę" i "Akademię przyszłości" przekażemy, wpisując w PIT KRS 0000050905


ag   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (1187) z dnia 19 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator