tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

GABINET pediatryczno-pneumonologiczno-alergologicz ...
czytaj dalej »

Zatrudnimy serwisantów instalacji:
czytaj dalej »
 
Relacje

 Poszerzyli wiedzę o Unii Europejskiej

 Laureaci obu kategorii konkursu.


Uczniowie gimnazjów nr 2, 3, 6, 7, 8 i Zespołu Szkół nr 4 wzięli udział w konkursie, którego tematem przewodnim była zbliżająca się prezydencja Polski w Radzie Unii Europejskiej. - Przeprowadziliśmy go w dwóch kategoriach: literackiej i fotograficznej - wyjaśnia Radosław Pająk, historyk i opiekun szkolnego koła europejskiego ?Eurotom? działającego przy Gimnazjum nr 7, które było organizatorem konkursu. - W pierwszej z nich uczestnicy mieli za zadanie napisanie eseju, w którym należało wskazać swoje oczekiwania związane z prezydencją naszego kraju w Radzie Unii Europejskiej, natomiast w drugiej wykonać zdjęcia pt. ?Unia Europejska w mojej okolicy?.
Spośród wszystkich nadesłanych prac jury w składzie: Maria Celach, Jolanta Krajewska, Agnieszka Sawicka, Paweł Zakaszewski, Radosław Pająk wybrało po trzy w każdej kategorii, których autorzy zostali równorzędnymi laureatami oraz dwie, za które przyznano wyróżnienia. W części literackiej tytuł laureata przyznano Klarze Jabłońskiej (ZS 4), Annie Stańczyk (Gim. 6) i Marii Witko (Gim. 7). Wyróżnienia przypadły Julii Andelt (Gim. 2) i Justynie Żadkowskiej (Gim. 8). Tytuł laureata za najlepsze fotografie otrzymali: Paulina Majewska (ZS 4), Jakub Filipowicz i Agnieszka Tarka (oboje Gim. 6). Wyróżnienia w tej kategorii powędrowały do Wioletty Kołodziejskiej (Gim. 7) i Dominika Rubaja (Gim. 8).
- Zorganizowanie konkursu o takiej tematyce to bardzo dobry pomysł - ocenia Klara Jabłońska, jedna z laureatek. - Dzięki niemu poszerzyłam swoje wiadomości o Unii Europejskiej i dowiedziałam się, jakie perspektywy, w związku z prezydencją Polski, otwierają się przed nami. W swojej pracy przedstawiłam moje oczekiwania związane przede wszystkim z promocją naszego kraju na arenie międzynarodowej oraz większego zaangażowania młodzieży w różnego typu działania.
Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom (ufundowanych m.in. przez Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Łodzi oraz tomaszowski Urząd Miasta) odbyło się 2 czerwca w Gimnazjum nr 7. Uroczystość zakończyła prelekcja połączona z prezentacją multimedialną o Unii Europejskiej przygotowana i przeprowadzona przez Julię Perlińską, pracownika RCIE.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (1090) z dnia 9 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator