tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy KAMILA ...
czytaj dalej »

REMONTY kompleksowe tel ...
czytaj dalej »
 
Zdarzenia

 Pościnał drzewka

 Audi, którym kierował 24-latek, ścięło drzewka
na osiedlowym trawniku.Na drogach obyło się bez wypadków, ale doszło do kilku groźnych kolizji. Policjanci zatrzymali też pijanych kierowców i rowerzystów.
W niedzielny poranek, 19 maja, 24-letni tomaszowianin, kierujący audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał w drzewka, rosnące na osiedlowym trawniku. Do zdarzenia doszło na ul. Dzieci Polskich, naprzeciwko restauracji "Alabastro". Prowadzony przez niego samochód pościnał młode drzewka aż w końcu zatrzymał się na jednym z nich. Mężczyzna wydostał się z porozbijanego auta i uciekł. Przybyli na miejsce policjanci próbowali ustalić miejsce jego pobytu. Dotarli do jego konkubiny, na którą zarejestrowane było audi. Kobieta zeznała, że jej partner nie ma prawa jazdy i jeździ w nim tylko jako pasażer. Tego dnia bez jej wiedzy wsiadł za kierownicę zaparkowanego pod blokiem samochodu i postanowił się przejechać.
Przejażdżka szybko się skończyła. Bojąc się konsekwencji, 24-latek ukrywał się przez kilka dni. W końcu w poniedziałek, 21 maja został odnaleziony przez policję. Za spowodowanie kolizji funkcjonariusze wystawili mu mandat w wysokości 300 złotych. Dodatkowo będzie musiał zapłacić 500 zł za kierowanie pojazdem bez stosownych uprawnień.
Ogrodzenie i bramę wjazdową jednej z posesji w Przesiadłowie uszkodził kierowca bmw. Do zdarzenia doszło w piątek, 17 maja, podczas próby wyprzedzania VW polo. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sprawca kolizji samodzielnie opuścił uszkodzony pojazd.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali też kilku kierujących na "podwójnym gazie". W środę, 15 maja tuż przed północą na ul. Jana Pawła II wpadł 61-letni warszawiak, który kierował s?kodą, mając w organizmie 1,4 promila. Kolejny nietrzeźwy wpadł następnego dnia w Jankowie o godz. 12.20. Mężczyzna wydmuchał 2,3 promila. Cztery godziny później w tej samej miejscowości został zatrzymany 38-letni motocyklista. Miał w organizmie 1,8 promila. Taki sam wynik zanotował 44-letni kierowca renaulta, zatrzymany chwilę później w Rokicinach. Około godz. 23.40, tego samego dnia, policjanci zatrzymali na ul. Niskiej 19-letniego rowerzystę, który miał w organizmie ponad promil. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oprócz utraty uprawnień do kierowania po-jazdami grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego zatrzymali jeszcze jednego pijanego młodego mężczyznę (wydmuchał 2 promile). 24-latek nie kierował samochodem, tylko niszczył lusterka przy ul. Zagajnikowej. Do zdarzenia doszło w sobotę, 18 maja, o godz. 3 w nocy. W ujęciu sprawcy pomógł policjantom właściciel jednego z uszkodzonych pojazdów, który zauważył młodego wandala niszczącego lusterka w bmw i fiacie cinquecento. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Wartość spowodowanych przez niego strat wyniosła ponad 600 zł.


ag   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (1192) z dnia 24 Maja 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator