tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

NAPRAWA AGD - lodówki, zamrażarki, pralki ...
czytaj dalej »

PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy lek. ...
czytaj dalej »
 
Teren

 Poprawki w prawie "śmieciowym"

 

W środę, 27 lutego Rada Gminy Inowłódz zatwierdziła pakiet uchwał ?śmieciowych?, które zgodnie z ustawą o ochronie porządku i czystości w gminach będą obowiązywać od 1 lipca.
Nad prawem ?śmieciowym? radni dyskutowali już dwa miesiące temu, ale w przyjętych wtedy uchwałach Urząd Wojewódzki w Łodzi (organ nadzorujący) dopatrzył się pewnych uchybień. Wprowadzono tylko kosmetyczne korekty, które nie zmieniają wysokości stawek wywozu śmieci, terminu opłat i wzoru deklaracji.
Dodatkowo rada zatwierdziła też wymagania, jakie muszą spełniać przedsiębiorcy ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na świadczenie usług asenizacyjnych w gminie.
Został przyjęty program gospodarowania zasobami mieszkaniowymi gminy na lata 2013-2017 oraz program opieki nad zwierzętami i zapobiegania bezdomności zwierząt. Radni uchwalili również projekt dotyczący przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu w gminie, który może być współfinansowany ze środków unijnych.
Podczas sesji poruszono sprawę pożaru domu wielorodzinnego w Konewce. Gmina przygotowuje mieszkania zastępcze dla pogorzelców (trzy w Spale i jedno w Liciążnej). Dwa pierwsze mają być gotowe już 10 marca. Wyremontowane zostaną także dwa lokale, które uległy zniszczeniu podczas pożaru.


ag   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 10 (1181) z dnia 8 Marca 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator