tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
WYWÓZ NIECZYSTOŚCI płynnych i stałych, Firma ...
czytaj dalej »

FHU REMONT - PROFI* remontowo-wykończeniowe, ...
czytaj dalej »

TRANSPORT - 1,5 t i 6,5 t, winda, przeprowadzki, ...
czytaj dalej »
 
Zdarzenia

 Pomógł zabić kolegę?

 
Policja zatrzymała drugiego podejrzanego o zabójstwo w kamienicy przy ulicy Niecałej. O tragicznym zdarzeniu pisaliśmy w 48 numerze TIT.

W niedzielę, 29 listopada o godzinie 15.55 do pogotowia zadzwonił 19-letni mężczyzna, który powiadomił, że przyszedł do kolegi, do kamienicy na ul. Niecałej i zastał go w pokoju leżącego i niedającego oznak życia. Na ratunek było już za późno. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 47-latka. Obrażenia denata wskazywały jednak na udział osób trzecich, konkretnie na pobicie. Powiadomiono policję. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna pił wcześniej alkohol z 27-letnim sąsiadem. Błyskawicznie zatrzymano go na terenie posesji.
Po wytrzeźwieniu, w czasie przesłuchania, przyznał, że podczas spożywania alkoholu pokłócił się z 47-latkiem. Doszło do szarpaniny. Zadawał koledze ciosy w głowę, a później rzucił na podłogę i zaczął kopać. Początkowo Prokuratura Rejonowa chciała postawić zatrzymanemu zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Ostatecznie po wynikach sekcji zwłok zadecydowano, że 27-latek odpowie za zabójstwo z art. 148 § 1 kk i zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzech miesięcy aresztu. Pobity zmarł na skutek obrażeń wewnętrznych.
Policjanci, dzięki informacjom uzyskanym w toku śledztwa, podejrzewali, że 27-latek nie działał sam. We wtorek, 15 grudnia postanowili jeszcze raz przesłuchać 19-latka, mieszkańca okolic centrum miasta, który wzywał pogotowie. Mężczyzna stanowczo zaprzeczył, że miał z zabójstwem cokolwiek wspólnego. Zebrane dowody były jednak na tyle mocne, że dzień później, w środę (16 grudnia), Prokuratura Rejonowa postawiła mu identyczne zarzuty jak 27-latkowi. 19-latek trafił na trzy miesiące do aresztu. Za zabójstwo obu mężczyznom grozi od 8 do 25 lat pozbawienia wolności.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (1014) z dnia 24 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator