tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

PEDIATRA A. ŚMIETANKA. Wizyty domowe, tel. 44 ...
czytaj dalej »

PARKIECIARSTWO, CYKLINOWANIE - fachowo i ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Pojadą na „Arsenał”

 
Po raz kolejny harcerze z inowłodzkiego hufca ZHP pojadą na rajd „Arsenał”, by uczcić w ten sposób pamięć swojego duchowego przewodnika, Jana Bytnara. Pierwszy raz wezmą w rajdzie udział druhowie z nowej drużyny hufca „Wrzos” z Konewki.

„Arsenał” to ogólnopolski rajd harcerski organizowany od lat przez Hufiec ZHP Warszawa-Mokotów. Rajd upamiętnia akcję odbicia Jana Bytnara („Rudego”) z rąk Gestapo, która miała miejsce 26 marca 1943 roku. Obok tematyki historycznej, związanej z polskim harcerstwem i jego najważniejszymi postaciami treścią spotkania polskich skautów są także najważniejsze aktualne problemy społeczne.
Pierwszy rajd „Arsenał” odbył się w 1971 r. Od 1976 roku ma charakter imprezy ogólnopolskiej.
Realizując założenia tegorocznego, 40. Rajdu „Arsenał” harcerze Hufca Inowłódz z 2. DH „Sulima” i 4. DH „Wrzos” pracowali na terenie gminy Inowłódz nad zadaniami przedrajdowymi.
4. DH ze Spały i Konewki postawiła sobie za cel zrealizować przy pomocy policji, dyrekcji szkół w Brzustowie, Królowej Woli i Inowłodzu oraz władz gminnych akcję dotyczącą bezpieczeństwa dzieci w ruchu ulicznym. Działanie nosiło tytuł „Pokażemy dzieci na drodze” i objęło swym zasięgiem 150 uczniów z klas 0-III w szkołach podstawowych na terenie gminy Inowłódz. Ze strony Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji prelekcję poprowadził komisarz Marek Orzelski. Władze gminy Inowłódz zakupiły dla wszystkich dzieci kamizelki odblaskowe. Wiedzy chroniącej życie i zdrowie najmłodszych nie da się przecenić i przedrajdowa akcja będzie w przyszłości procentowała na drogach gminy Inowłódz.
To była kontynuacja harcerskich przedsięwzięć na tym polu, bo w czasie ferii zimowych 2.DH „Sulima” z Królowej Woli prowadziła na ten temat zajęcia z dziećmi ze szkoły królowowolskiej w tutejszej świetlicy środowiskowej. Gry, zabawy i gawędy nie tylko pomogły miło spędzić dzieciom ferie, ale też zaszczepiły zachowania sprzyjające bezpieczeństwu na drogach i zachęciły do współpracy z drużyną harcerską. Wszystkie te przedrajdowe działania będą brane pod uwagę w ogólnej klasyfikacji drużyn w warszawskim finale i - miejmy nadzieję - wpłyną na ostateczny wynik osiągnięty przez harcerzy inowłodzkiego hufca.


Marek Miziak   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (1025) z dnia 18 Marca 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator