tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy KAMILA ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Podsumowania i wyróżnienia

 
Koło PZW nr 32 „Wistom” w niedzielę podsumowało miniony rok. Oprócz sprawozdania były również nagrody. Niespodziewane wyróżnienie przypadło również naszej redakcji.

W spotkaniu, które odbyło się w hotelu Mazowieckim, wziął udział nie tylko zarząd koła i jego członkowie, ale tradycyjnie także delegat z okręgu. Był nim Józef Opala, członek Zarządu Okręgowego PZW.
Podczas podsumowania tylko potwierdziło się, że „Wistom” to jedno z największych i najbardziej prężnych kół PZW w okręgu piotrkowskim. Obecnie zrzesza aż 1402 członków w tym 39 młodzików. Wszystkich jednoczy miłość do wędkowania, spędzania wolnego czasu nad wodą i szacunek do przyrody. Dlatego co roku koło organizuje nie tylko zawody wędkarskie, ale także konkursy i spotkania z młodzieżą.
Doceniają to również działacze okręgu. Józef Opala wręczył kilka medali i wyróżnień.
Srebrną odznakę PZW otrzymał Mariusz Szulczyk, Odznaka Okręgowa PZW przypadła Aleksemu Goździkowi. Kolejne zaszczyty zaskoczyły również naszą redkację. Medal Zarządu Głównego PZW „Za zasługi w rozwoju wędkarstwa” został przyznany Tomaszowskiemu Informatorowi Tygodniowemu, Marianowi Świtkowskiemu, Bolesławowi Czapnikowi i Leopoldowi Koselakowi.
Zarząd koła uhonorował członków, którzy w poprzednim sezonie mogli poszczycić się najlepszymi wynikami w konkursach wewnętrznych. W konkurencji spławikowej pierwsze miejsce zajął Mariusz Smolak, drugie Ryszard Nawotczyński, trzecie Tomasz Mazurek. W spiningu najlepszy był Mariusz Karbownik, a za nim Włodzimierz Bańczyk i Jarosław Rybak. Wyróżnieni zostali również młodsi wędkarze. W ogólnej klasyfikacji młodzieży królował Szymon Iskierka, na drugim miejscu uplasował się Robert Paczutkowski, a na trzecim Mateusz Matysiak. Pięknymi statuetkami doceniono prace Społecznych Strażników Rybackich, Leopolda Koselaka, Waldemara Budzyńskiego, Pawła Krawula i Jacka Łozowskiego.
Między innymi na ich przykładzie można powiedzieć, że wędkarstwo to jednak nie tylko relaks, ale także ciężka praca. W zeszłym roku dokonali 51 kontroli, w tym sześć z Państwową Strażą Rybacką, wystawili 10 mandatów o łącznej kwocie 950 złotych. Skierowali jeden wniosek do policji o ukaranie kłusownika. Z wody wyciągnęli 900 metrów sieci typu „wonton”, a z niej 10 kilogramów ryb, które trafiły z powrotem do zbiornika. Ponadto skonfiskowali 14 wędek, jeden sznur i podrywkę.
Ustalono również plan imprez sportowych. Podczas 11 spotkań rozegrane zostaną konkurencje spławikowe, rzutowe młodzieży, z okazji dnia dziecka, spinningowe, zawody dla sędziów i strażników, maraton nocny. Najbliższe „moczenie kija” odbędzie się w lutym (jeżeli pozwolą na to warunki) pod lodem na stawie w Spale lub Zalewie Sulejowskim. Planowane sa również wycieczki.
Podsumowując, zebranie przebiegło szybko i sprawnie. Nie było żadnych zastrzeżeń co do działalności koła. Gdy nadszedł czas na dyskusję, główne pytania padały w stronę delegata zarządu okręgu. Najważniejszą sprawą było podpisanie umowy z okręgiem skierniewickim, tak aby można było wędkować na ich terenie bez żadnych dodatkowych opłat.


war   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (1017) z dnia 22 Stycznia 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator