tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

BICOM mgr. E. RUSINEK Komputerowe testowanie i ...
czytaj dalej »

PEDIATRA A. ŚMIETANKA. Wizyty domowe, tel. 44 ...
czytaj dalej »
 
Sport

 Podium pełne młodzików

 
KajakarstwoMedaliści z Wikinga. Stoją (od lewej): Martyna Ambrozik, Piotr Koziołek,
Patrycja Czechowicz i Paula Wrzesińska.W Drzewicy odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w kajakarstwie. Tomaszowianie zdobyli pięć z dwunastu medali i zajęli drugie miejsce w klasyfikacji klubowej.
Ekipa MUKS Wiking, działającego przy MDK, w sobotę pojechała na zawody na Zalewie Drzewickim. Wszyscy młodzicy ścigali się na dystansie 2 km.
Najlepiej spisał się zdobył Piotr Koziołek, który w kajakowych jedynkach młodzików zdobył złoty medal. Czternasty był Mateusz Zdanowski.
W K-1 młodziczek po brązowy medal sięgnęła Patrycja Czechowicz. Tuż za nią uplasowały się jej koleżanki klubowe: Martyna Ambrozik (4), Sonia Lewicka (5), i Justyna Budziejewska (6).
W kajakach dwójkach drugi medal zdobył Koziołek. Srebro wypływał razem Dawidem Skowrońskim. Na ósmym miejscu byli bracia Kacper i Patryk Motyl. W dwójkach dziewcząt Wiking zdobył dwa krążki. Srebro wywalczyły Czechowicz i Budziejewska,
a na trzecim miejscu finiszowały Ambrozik i Paula Wrzesińska.
Dzielnie w tych zawodach rywalizowali najmłodsi adepci kajakarstwa (rocznik 2000 i młodsi). Startowali poza konkursem, ale niewiele ustępowali starszym rywalom. Byli to: Natalia Pasińska, Bartłomiej Gasyna i Kacper Galicki.
? Wszystkie wyniki cieszą. I te medalowe, i te poza podium ? mówi trener Sebastian Nowak. ? Przyglądanie się grupie młodzieży, która walczy do końca, podnosi na duchu i raduje każdego trenera. Młodzi kajakarze podjęli rękawicę i nie zamierzają ustępować tomaszowskim weteranom w zdobywaniu medali.
? Cieszy mnie liczna obsada zawodów młodzików ? mówi Leszek Dąbrowski, prezesa Łódzkiego Okręgowego Związku Kajakowego. ? W imprezie uczestniczyło ponad pięćdziesięcioro dzieci i młodzieży z województwa Łódzkiego. Z roku na rok młodzi kajakarze podnoszą swój poziom, co sprawia, że nasza dyscyplina zajmuje coraz wyższe miejsce w klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży. W zeszłym roku w zawodach międzywojewódzkich startowali mistrzowie i finaliści mistrzostw Polski. Niedawno ci kajakarze startowali już w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i też zajmowali wysokie miejsca. W tym roku widzieliśmy ich następców. Są bardzo liczni, co dobrze wróży na kolejne lata.
***
Trenerzy MUKS Wiking zapraszają dzieci i młodzież z podstawówek i gimnazjów do sekcji kajakowej. Zajęcia odbywają się na przystani przy ul. PCK 10 (przystań szkolna) od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 oraz w soboty od godz. 10.00. W programie treningów, oprócz przygotowania do wyczyny sportowego, są zajęcia z rekreacji i turystyki kajakowej oraz dużo ruchu na świeżym powietrzu.
***
Wszystkich weteranów kajakarstwa, zainteresowanych spotkaniem po latach przy kajaku zarząd MUKS Wiking prosi o kontakt z trenerami sekcji.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 36 (1103) z dnia 9 Września 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator