tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
JERZY RATAJSKI - pediatra, neurolog dziecięcy, ...
czytaj dalej »

REUMATOLOG specjalista internista ANNA GŁOWA - ...
czytaj dalej »

NAPRAWA AGD - lodówki, zamrażarki, pralki ...
czytaj dalej »
 
Sport

 Pobiegną z chipami

 

Tegoroczny 29. już Tomaszowski Bieg im. Malinowskiego odbędzie się 5 września. Organizatorami są tradycyjnie Zarząd Miejski TKKF oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Bieg poświęcony jest Bronisławowi Malinowskiemu, wybitnemu polskiemu sportowcowi, mistrzowi olimpijskiemu z Moskwy na dystansie 3.000 km z przeszkodami. Popularny „Bronek” w 1981 roku zginął w wypadku samochodowym na moście w rodzinnym Grudziądzu. Rok później odbył się pierwszy bieg tomaszowski i od tej pory pamięć wielkiego lekkoatlety biegacze czczą w Tomaszowie rywalizacją sportową.
W imprezie tradycyjnie mogą wziąć udział wszyscy chętni. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest zaświadczenie lekarskie stwierdzające zdolność do udziału w imprezach biegowych. I w tym roku organizatorzy liczą na mnóstwo uczestników. Bieg rekreacyjny na 1,5 km od dawna cieszy się ogromną popularnością i startuje w nim około tysiąca tomaszowian.
Sportowa rywalizacja kobiet i mło-dzieży do 19 lat odbędzie się na dystansie 3 km. W biegu głównym do pokonania jest 10 km. Jego trasa poprowadzi ulicami: Nowowiejska, park miejski, Warszawska, Konstytucji 3 Maja, Nowowiejska, Nadrzeczna, Zgodna, Majowa, Nowowiejska. Biegacze pokonają dwa razy tę pętlę.
Start, meta i biuro zawodów będą na terenie stadionu przy ul. Nowowiejskiej 9/27 (obiekty Lechii).
Wpisowe dla biegaczy na 10 km wynosi 15 zł, a dla pozostałych 2 zł. W tym roku jest kilka nowinek technicznych. Zgłoszenia do biegu przyjmowane są przez internet na stronie www.osirtomaszow.pl. Już zgłosiło się pięciu zawodników. Zapisy przyjmowane też będą w dniu zawodów w godz. 9.00-10.30. Początek imprezy o godz. 11.00.
W biegu głównym będzie elektroniczny pomiar czasu. Wszyscy biegacze otrzymają chipy, które będą identyfikować ich na mecie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (1047) z dnia 13 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator