tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

DIETA dr. J. Kwaśniewskiego, żywienie optymalne, ...
czytaj dalej »

GABINET pediatryczno-pneumonologiczno-alergologicz ...
czytaj dalej »
 
Kultura

 Pobiegną „niepodlegli”

 

Zbliża się 91. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku z tej okazji w naszym mieście odbędzie się wiele uroczystości patriotyczno-religijnych. Po raz piąty zorganizowany zostanie również Tomaszowski Bieg Niepodległości, którego organizatorami są Ośrodek Kultury „Tkacz”, tomaszowski Hufiec ZHP oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Impreza przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych bez ograniczeń wiekowych (o ile nie ma przeciwwskazań lekarskich). Można startować zespołowo (np. zgłoszenia ze szkół), ale równie mile widziane będą zgłoszenia indywidualne. Każdy uczestnik musi posiadać strój sportowy oraz zaświadczenie lekarskie stwierdzające zdolność do udziału w imprezach biegowych. Pobiec będzie można rekreacyjnie lub rywalizować w jednej z czterech kategorii wiekowych (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, kat. open powyżej 20 lat - osobno dla kobiet i mężczyzn). Za pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii wiekowej przewidziane są nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy biegu dostaną pamiątkowe znaczki, mogą też liczyć na gorącą herbatę. Na zakończenie odbędzie się loteria fantowa.
Zgłoszenia przyjmowane będą jeszcze do 5 listopada (grupy zorganizowane powinny to zrobić na listach imiennych z podpisem osoby odpowiedzialnej za grupę) w godz. 8.00-16.00 w siedzibie OK „Tkacz” w al. Piłsudskiego 34. Zgłoszenia indywidualne przyjmowane będą także w dniu biegu (11 listopada) od godz. 10.30 do 11.15 na terenie Gimnazjum nr 3. Start przewidywany jest bezpośrednio po zakończeniu uroczystości patriotycznych pod pomnikiem Legionistów (ok. godz. 11.30). Więcej informacji można uzyskać w siedzibie OK. „Tkacz” przy al. Piłsudskiego 34 w godz. 8.00-20.00 lub pod numerem telefonu 44 724-51-92. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych (deszcz, silny mróz) bieg zostanie odwołany.
Współorganizatorami biegu są: Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, Klub Garnizonowy w Nowym Glinniku i Gimnazjum nr 3.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (1007) z dnia 5 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator