tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

Zatrudnimy serwisantów instalacji:
czytaj dalej »

DIETA dr. J. Kwaśniewskiego, żywienie optymalne, ...
czytaj dalej »
 
Zdarzenia

 Pobił, okradł i już siedzi

 

W czwartek, 6 maja o godz. 10.30 na ul. Mireckiego policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 44-letniego mężczyznę i 47-letnią kobietą, którzy podejrzewani są o dokonanie rozboju. Dzień wcześniej 5 maja, w środę ok. godz. 10.15 pobili 54-letniego mężczyznę, rzucili go na ziemię i kopali po całym ciele. Gdy ofiara już nie mogła się bronić, napastnicy skradli telefon komórkowy, zegarek, klucze do mieszkania oraz 30 złotych. 7 maja policjanci mieli już na tyle mocne dowody, że parę doprowadzono do prokuratury. Sąd Rejonowy na wniosek prokuratury zastosował wobec 44-latka środek zapobiegawczy w postaci trzech miesięcy aresztu, a sama prokuratura wobec kobiety dozór policyjny.
W środę, 5 maja funkcjonariusze z Wydziału Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zatrzymali na gorącym uczynku dwóch pijanych złodziei. O godz. 21.20 policjanci jechali nieoznakowanym radiowozem ulicą Konstytucji 3 Maja. Na skrzyżowaniu z ulicą Nowowiejską zauważyli dwóch mężczyzn stojących przy rowerze górskim. Zachowywali się podejrzanie. Gdy policjanci podeszli do nich, zauważyli, że jednoślad jest przypięty stalową linką do znaku drogowego, a jeden z mężczyzn trzymał w ręku piłkę do cięcia metalu. Sytuacja była niemal jednoznaczna. Jednak 47- i 57-letni mężczyźni zaczęli tłumaczyć policjantom, że rower należy do nich, przypięli go, ale zgubili kluczyk do zamknięcia. Funkcjonariuszom szybko udało się ustalić, że rower należy do kogoś innego. Wtedy młodszy z mężczyzn postanowił mówić prawdę. Okazało się, że rower przypięty był do znaku już dłuższy czas. Nikt się nim nie interesował, dlatego postanowili go sobie przywłaszczyć. Niedoszli złodzieje byli pijani, wydmuchali kolejno 1,4 i 1,6 promila alkoholu. Noc spędzili w policyjnej izbie zatrzymań.
W sobotę, o godz. 16.30 funkcjonariusze z Rewiru Dzielnicowych zatrzymali czterech tomaszowian, którzy niespełna godzinę wcześniej włamali się do jednego z budynków na terenie byłej szkoły budowlanej przy ul. Farbiarskiej. Dwóch 21-latków, 22- i 24-latkowie wynieśli z niego grzejniki żeliwne i bojler elektryczny, a następnie po zerwaniu kłódki zabrali ze sobą metalowe drzwi. Ewentualne straty wyceniono na 400 złotych.
Czwartku (9 maja) nie może zaliczyć do udanych inny 30-letni tomaszowianin. O godz. 18.00 szedł ulicą Słowackiego. Był pijany. Prawdopodobnie nie chciało mu się iść dalej pieszo. Okazja trafiła się szybko. Skradł pozostawiony pod sklepem rower wart 600 złotych. Jazda nie trwała jednak długo. Mężczyzna szybko został zatrzymany przez policję. Odpowie nie tylko za kradzież, ale również za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. A nieco musiał go wypić, gdyż po zatrzymaniu wydmuchał 2,1 promila alkoholu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (1034) z dnia 13 Maja 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator