tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
SYSTEMY Sygnalizacji Włamania i Napadu, Systemy ...
czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »

REUMATOLOG specjalista internista ANNA GŁOWA - ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Po 50 latach

 

Maturzyści z roku 1963 z I Liceum Ogólnokształcącego postanowili uczcić 50-lecie egzaminu dojrzałości koleżeńskim spotkaniem. Taki jubileusz jest nazywany złotą maturą. Spotkanie odbyło się w sobotę, 8 czerwca w ich starej "budzie". Odliczyło się ponad 50 procent dawnych maturzystów. W 1963 r. było ich równo stu w trzech równoległych klasach - XI a, b, c. Wielu z tej setki nie odliczy się już nigdy na żadnym spotkaniu. Tak jak i wielu nauczycieli. Uczestnicy spotkania mówili, że mieli z kogo brać przykład, bo ich wychowawcami byli prawdziwi pedagodzy. Nie nauczyciele, a pedagodzy właśnie, bo ich zdaniem pedagog do zdecydowanie więcej niż nauczyciel. Cieszyli się z obecności: Krystyny Krysiak, Wiktorii Kwaśniewicz, Bogdana Sakowicza i Karola Krysiaka.
Gospodynią spotkania była dyrektorka liceum Ewa Męcina, dla której okazja rozmów z dawnymi absolwentami była również niezwykłym przeżyciem.
Trudno było by wymienić nazwiska maturzystów sprzed lat. A są to osoby często znane w mieście i nie tylko. Wszyscy są już emerytami, choć nie brak takich, którzy chcą jeszcze pracować i pracują, jeśli nie zawodowo, to społecznie. Po spotkaniu w szkole przenieśli się do lokalu, by biesiadować prawie tak samo jak na maturalnym balu. Już obiecali sobie następne spotkania.


Jan Pampuch   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (1195) z dnia 14 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator